Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Офіційне перебування для українців в Польщі подовжать

робота для українців

Польський сейм ухвалив рішення, щодо внесення змін у спеціальний законопроєкт, де прописана вся інформація стосовно українців, які заїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року та отримали тимчасовий захист.

Одне з головних повідомлень – тимчасовий захист подовжать після 24 серпня 2023 року. Нова дата – 4 березня 2024 року. Саме до цього періоду українці зможуть перебувати в Польщі на легальних підставах.

Але слід розібратися, що може змінитися для українців в цей період часу.

 

Нові зміни

 

В спеціальному законі фігурує декілька дат. Це 4 березня 2024 року для українців старше 18 років, які не є студентами.

Для школярів введена дата 31 серпня 2024 року. Саме в цей день закінчується навчальний рік в школах Польщі. Таким чином діти з України отримують можливість закінчити навчальний рік в Польщі.

Щодо студентів, то згідно спецустави, їм пропонують залишитися в Польщі до 30 вересня 2024 року, щоб мати змогу скласти іспити.

Але водночас політологи звертають увагу на те, що остаточне рішення ще не прийняте. Потрібно, щоб зміни ухвалив Сенат, а потім підписав президент – Анджей Дуда.

Не виключено, що поправки можуть відправити на доопрацювання.

 

Чи повернуться українці додому

 

Саме це питання стало ключовим для дослідження компанії Gremi Personal. Вони опитали 1000 респондентів.

55% збираються повернутися до України, 82% планують остаточно переїхати в Україну після перемоги. 38% зазначили, що не збираються повертатися до України, навіть після її перемоги.

Також агенція зазначила, що серед можливих причин швидкої адаптації українців в Польщі – наявність роботи із гідною оплатою.

Знайти актуальні вакансії можна також на нашому сайті.

Але перед тим, як влаштовуватися на роботу, рекомендуємо провести контрольну перевірку роботодавця. Детальну інструкцію залишили в цій статті.

 

Чи можуть українці покидати Польщу

 

Серед учасників опитування від Gremi Personal були респонденти, які збираються відвідати Україну влітку.

Щоб потім можна було без проблем повернутися до Польщі, потрібно встановити застосунок Dii.pl, в якому завантажуються фінансовий ідентифікатор – PESEL UKR.

Зараз це обов’язкова умова для всіх українців зі статусом УКР, які покидають Польщу, навіть на короткий період часу.

А якщо ви подали документи на карту побиту, й збираєтесь зустрітися із родичами та друзями в іншій країні, рекомендуємо переглянути цю статтю на нашому сайті.

 

Що думаєте з приводу цієї новини? Напишіть в коментарях!

 

Й обов’язково підписуйтесь на нас у VIBER, Telegram, Instagram та Facebook, де ми ділимося важливими новинами із-за кордону!

Останні новини

робота за кордоном
8 Червня 2023р.

Де й як українці зможуть обміняти паспорт за кордоном?

Після тривалого періоду війни, багато українців були змушені переселитися за кордон як біженці. Одні з основних проблем, з якими вони стикаються, – це обмін та отримання паспорта. Однак для українських громадян, які перебувають за кордоном, були створені спеціальні сервіси, де вони можуть розв’язувати різноманітні питання, пов’язані з документами. Давайте розглянемо країни, де громадяни України можуть […]
Читати далі
робота за кордоном
7 Червня 2023р.

Проблеми з орендою: чому українцям важко зняти квартиру в Польщі

Дедалі частіше поляки відмовляють у здачі житла в оренду українцям, а також висловлюють занепокоєння щодо цього питання. Зараз у Польщі приблизно 200 тисяч біженців з України мають можливість самостійно орендувати житло на ринкових умовах, переважно у великих містах. Однак ця оцінка є консервативною, і насправді кількість може бути більшою. Проблема полягає в тому, що поляки […]
Читати далі
робота в ЄС
6 Червня 2023р.

Як українці платитимуть податки в ЄС, якщо вони працюють віддалено

Питання щодо скасування виплат для українців, які отримали статус тимчасового захисту в ЄС і продовжують виконувати роботу в Україні дистанційно, є актуальним. Багатьох цікавить, чи можуть ці виплати бути припинені, оскільки у них є джерело доходу з України.   Куди і як платити податки українським біженцям   За поширеним стереотипом, біженець, який отримує тимчасовий захист […]
Читати далі
робота за кордоном
6 Червня 2023р.

Латвія подовжить виплат українським біженцям

  Українським біженцям, які шукають притулок у Латвії, продовжено виплати за розміщення до кінця 2023 року. Відповідні зміни в законодавство ухвалив Сейм Латвії 1 червня. Це рішення гарантує, що українці, які шукають укриття від конфлікту, не залишаться безпритульними. Хоча неурядові організації пропонували продовжити програму допомоги до березня 2024 року відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий […]
Читати далі

Отримуйте нові вакансії

Отримуйте добірку безкоштовних вакансій прямо на телефон

Гарячі вакансії

900-1100 €
Чол./Жін.
28.05.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
3600-5000 €
Чол./Жін.
11.05.2023
Англія, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4200-4500 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Варшава
1 вакансія
3400-4000 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія