Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Чому українці не хочуть жити в Польщі?

робота для українців

З початку війни в Україні до Польщі переїхало понад 2 млн українців, для яких створено комфортні умови для адаптації. Всі українці, які перетнули кордон після 24 лютого отримали статус тимчасового захисту, а з 1 квітня вони можуть подавати заяву на карту побиту (тимчасового).

Але виявилося, що більшість українців не розглядають Польщу, як країну, де б вони хотіли жити постійно. Й на це є вагомі причини.

 

Рівень зарплатні

 

Це питання ми вже розглядали в цій статті, але є декілька важливих доповнень. Середній рівень статку для українця – 2500-3000 злотих. Саме таку суму грошей отримую понад 70% українців, які зараз працюють в Польщі.

Це набагато більше середньої зарплатні в Україні – 6700 грн (815 злотих).

Але, навіть, 3000 злотих на одну особу в Польщі – це замало.

 

Зростання цін

 

За останній рік інфляція в Польщі зафіксована на рівні 16%. Вона «потягнула» за собою зростання цін на харчі, оренду житла, плату за проїзд у суспільному транспорті тощо.

Ціни у крамницях змінюються майже кожного дня. Й зарплатні, на яку б українці мали б комфортно почуватися у Польщі, ледь-ледь вистачає на закриття базових потреб.

Найбільше стаття витрат – оренда житла. У великих містах можна орендувати кімнату за 1200-1500 злотих, а квартиру за 2500-3200 злотих.

Як бачимо, це доволі велика сума грошей для тих, хто отримує мінімальну зарплатню.

 

Мовне питання

 

Воно в Польщі зараз на часі. Й саме через нього змінюється ставлення до українців.

Польська мова суттєво відрізняється від української, попри схожість деяких слів.

Принципи побудови фраз та речень зовсім інші, а вимова деяких слів ставить українців у глухий кут. Тому вивчення польської у багатьох йде не на високій швидкості, й за це можна отримати зневагу з боку поляків.

 

Проблеми з офіційним влаштуванням на роботу

 

На жаль, на ринку Польщі за останній рік з’явилося дуже багато шахраїв, причому з різних країн світу, які зараз перебувають у Польщі.

Вони пропонують роботу без підписання будь-яких документів, а потім затримують зарплатню, або й зовсім її не виплачують.

Потрібно перевіряти кожного роботодавця. Як це зробити, розписали в цій статті.

А краще одразу шукати вакансії від надійних компаній. Їх ми розмістили на нашому сайті.

 

А що ви думаєте з приводу небажання українців жити в Польщі? Це примха чи вагомі причини для переїзду в інші країни? Напишіть в коментарях!

Й обов’язково підписуйтесь на нас у Viber, Telegram, Instagram, Facebook, щоб дізнаватися про важливу інформацію першими!

Останні новини

робота за кордоном
8 Червня 2023р.

Де й як українці зможуть обміняти паспорт за кордоном?

Після тривалого періоду війни, багато українців були змушені переселитися за кордон як біженці. Одні з основних проблем, з якими вони стикаються, – це обмін та отримання паспорта. Однак для українських громадян, які перебувають за кордоном, були створені спеціальні сервіси, де вони можуть розв’язувати різноманітні питання, пов’язані з документами. Давайте розглянемо країни, де громадяни України можуть […]
Читати далі
робота за кордоном
7 Червня 2023р.

Проблеми з орендою: чому українцям важко зняти квартиру в Польщі

Дедалі частіше поляки відмовляють у здачі житла в оренду українцям, а також висловлюють занепокоєння щодо цього питання. Зараз у Польщі приблизно 200 тисяч біженців з України мають можливість самостійно орендувати житло на ринкових умовах, переважно у великих містах. Однак ця оцінка є консервативною, і насправді кількість може бути більшою. Проблема полягає в тому, що поляки […]
Читати далі
робота в ЄС
6 Червня 2023р.

Як українці платитимуть податки в ЄС, якщо вони працюють віддалено

Питання щодо скасування виплат для українців, які отримали статус тимчасового захисту в ЄС і продовжують виконувати роботу в Україні дистанційно, є актуальним. Багатьох цікавить, чи можуть ці виплати бути припинені, оскільки у них є джерело доходу з України.   Куди і як платити податки українським біженцям   За поширеним стереотипом, біженець, який отримує тимчасовий захист […]
Читати далі
робота за кордоном
6 Червня 2023р.

Латвія подовжить виплат українським біженцям

  Українським біженцям, які шукають притулок у Латвії, продовжено виплати за розміщення до кінця 2023 року. Відповідні зміни в законодавство ухвалив Сейм Латвії 1 червня. Це рішення гарантує, що українці, які шукають укриття від конфлікту, не залишаться безпритульними. Хоча неурядові організації пропонували продовжити програму допомоги до березня 2024 року відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий […]
Читати далі

Отримуйте нові вакансії

Отримуйте добірку безкоштовних вакансій прямо на телефон

Гарячі вакансії

900-1100 €
Чол./Жін.
28.05.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
3600-5000 €
Чол./Жін.
11.05.2023
Англія, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4200-4500 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Варшава
1 вакансія
3400-4000 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія