Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Які послуги в Польщу українці можуть отримати безкоштовно?

робота для українців

Згідно з останніми даними, в Польщі постійно проживає близько 2 мільйонів українців. Крім того, десятки тисяч осіб перетинають польський кордон, подорожуючи до цієї країни чи інших країн. Польща продовжує надавати підтримку громадянам України, пропонуючи безліч безкоштовних послуг, починаючи від медичної допомоги до відвідин музеїв. Розповідаємо про безкоштовні можливості, які стоять відкритими для українців у цій країні.

 

Безкоштовне навчання для біженців у Польщі

 

Проект “Варшавський Університет для України” запрошує українців зареєструватися на навчання польської та інших іноземних мов. Метою проекту є надання українцям необхідних навичок для успішної інтеграції в польське суспільство. Куратори також надають підтримку кваліфікованим біженцям у пошуку роботи. Зараз можна зареєструватися на курси польської, англійської, німецької та французької мов.

Платформа languagesupp.org разом з міжнародним фондом “Save the children” підтримує українських дітей у вивченні польської мови. Після реєстрації на сайті учні отримують безкоштовні уроки польської мови від професійних викладачів. Під час онлайн-занять школярі подолають мовний бар’єр та здобудуть знання, які зможуть використовувати у повсякденних ситуаціях. Заняття проводяться в невеликих групах до 20 осіб, які формуються згідно з віком дітей і їх рівнем володіння мовою.

Платформа Clickmeeting пропонує також безкоштовні мовні курси для біженців, які прибули до країни після 24 лютого 2023 року. Реєстрація на ці курси зараз закрита, але стане доступною знову з 31 липня 2023 року.

 

Безкоштовні медичні послуги для українців

 

У Варшаві функціонує медичний центр (Centrum Pomocy Medycznej dla Uchodźców), де біженці можуть отримати безкоштовну медичну допомогу. Цей проєкт є пілотною ініціативою Військово-медичного інституту та медиків Збройних сил Королівства Йорданія. У центрі працюють педіатри, терапевти, гінекологи, хірурги, психологи, а також проводиться лабораторна діагностика. Для запису на прийом можна звернутися до реєстратури за адресою: вул. Szaserów 128, Warszawa або за телефонами 261 817 852 та 261 817 865.

Безкоштовні медичні послуги також надаються у приватних закладах, таких як Центр Дам’яна, клініки мережі Lux Med та центр Енель-Мед. Щоб отримати детальну інформацію, звертайтесь за вказаними номерами телефону.

 

Безкоштовний проїзд для біженців

 

З початку червня минулого року українські біженці стали придбавати квитки для проїзду в громадському транспорті. Однак, в деяких містах ця пільга ще діє. Серед них такі міста, як Хелм, Дорогуськ, Люблін, Грубешев, Перемишль, Загуже, Ярослав та Жешув.

У поїздах другого класу TLK і IC можуть безкоштовно подорожувати лише пільгові категорії біженців, такі як діти до 18 років, чоловіки і жінки старше 60 років, а також громадяни віком від 18 до 60 років з інвалідністю.

 

Безкоштовне відвідування музеїв

 

Національний музей природи та науки є щодня безкоштовним для всіх відвідувачів. Він пропонує різноманітні експозиції, що розкривають природу та наукові досягнення.

Це лише деякі приклади безкоштовних можливостей, які Польща надає українським громадянам. Існує багато інших програм, допомог, курсів та послуг, які спрямовані на підтримку та інтеграцію української спільноти.

 

Слідкуйте за новинами з-за кордону у VIBER, TELEGRAM, INSTAGRAM, FACEBOOK.

Актуальні вакансії від іноземних роботодавців дивіться в цьому розділі.

 

Останні новини

робота за кордоном
8 Червня 2023р.

Де й як українці зможуть обміняти паспорт за кордоном?

Після тривалого періоду війни, багато українців були змушені переселитися за кордон як біженці. Одні з основних проблем, з якими вони стикаються, – це обмін та отримання паспорта. Однак для українських громадян, які перебувають за кордоном, були створені спеціальні сервіси, де вони можуть розв’язувати різноманітні питання, пов’язані з документами. Давайте розглянемо країни, де громадяни України можуть […]
Читати далі
робота за кордоном
7 Червня 2023р.

Проблеми з орендою: чому українцям важко зняти квартиру в Польщі

Дедалі частіше поляки відмовляють у здачі житла в оренду українцям, а також висловлюють занепокоєння щодо цього питання. Зараз у Польщі приблизно 200 тисяч біженців з України мають можливість самостійно орендувати житло на ринкових умовах, переважно у великих містах. Однак ця оцінка є консервативною, і насправді кількість може бути більшою. Проблема полягає в тому, що поляки […]
Читати далі
робота в ЄС
6 Червня 2023р.

Як українці платитимуть податки в ЄС, якщо вони працюють віддалено

Питання щодо скасування виплат для українців, які отримали статус тимчасового захисту в ЄС і продовжують виконувати роботу в Україні дистанційно, є актуальним. Багатьох цікавить, чи можуть ці виплати бути припинені, оскільки у них є джерело доходу з України.   Куди і як платити податки українським біженцям   За поширеним стереотипом, біженець, який отримує тимчасовий захист […]
Читати далі
робота за кордоном
6 Червня 2023р.

Латвія подовжить виплат українським біженцям

  Українським біженцям, які шукають притулок у Латвії, продовжено виплати за розміщення до кінця 2023 року. Відповідні зміни в законодавство ухвалив Сейм Латвії 1 червня. Це рішення гарантує, що українці, які шукають укриття від конфлікту, не залишаться безпритульними. Хоча неурядові організації пропонували продовжити програму допомоги до березня 2024 року відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий […]
Читати далі

Отримуйте нові вакансії

Отримуйте добірку безкоштовних вакансій прямо на телефон

Гарячі вакансії

900-1100 €
Чол./Жін.
28.05.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
3600-5000 €
Чол./Жін.
11.05.2023
Англія, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4200-4500 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Варшава
1 вакансія
3400-4000 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія