Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Як знайти україномовного лікаря в Польщі

робота за кордоном для українців

Питання пошуку лікаря є актуальним для кожної людини, незалежно від того, в якій країні вона народилася. І якщо довелося змінити країну проживання, то пошуки лікаря можуть стати надзвичайно складним завданням.

Українські біженці можуть скористатися безкоштовним медичним обслуговуванням у Польщі. Таке право їм надано з самого початку російської агресії. Розповідаємо, що для цього потрібно зробити.

 

Що потрібно для безкоштовного медичного обслуговування в Польщі?

 

Щоб скористатися послугами безкоштовного медичного обслуговування, вам потрібно укласти декларацію з лікарем. І бажано зробити це з тим лікарем, який володіє українською мовою. Таким чином, ви зможете уникнути мовного бар’єру надалі.

Ви можете зробити це самостійно, або скористатися допомогою волонтерів. Адже процес заповнення медичної декларації в Польщі дещо відрізняється від такого ж процесу в Україні.

 

Що дає декларація з україномовним лікарем?

 

Декларація з україномовним лікарем надає багато переваг. Серед них:

  • можливість потрапити до терапевта в потрібний день або найближчим часом;
  • можливість отримати консультацію телефоном, а якщо є вагома потреба – можливість візиту лікаря додому;
  • можливість отримати рецепт на необхідні ліки;
  • можливість оформлення лікарняного через хворобу.

І найважливіше – за все це не доведеться платити. Адже якщо ви підписали декларацію, ви маєте право на безкоштовний візит до лікаря. Крім того, якщо ви не бажаєте чекати безкоштовного візиту, ви можете звернутися до приватної клініки. Адже в Польщі існують україномовні медичні заклади.

Також пам’ятайте, що не всі медичні заклади приймають безкоштовно. Для отримання безкоштовної медичної допомоги вам потрібно звертатися до закладів, які уклали договори з Національним Фондом Охорони Здоров’я. Але іноді безкоштовну медичну допомогу надають приватні лікарі та недержавні поліклініки та лікарні.

 

Як підписати декларацію з лікарем, що розмовляє українською

 

Зараз існує два способи оформлення декларації: зробити це онлайн або офлайн. Щоб оформити декларацію онлайн, потрібно:

  • зайти на сайт gov.pl;
  • авторизуватися. Це можна зробити за допомогою профілю довіри, електронного банкінгу або кваліфікованого електронного підпису;
  • дотримуватися подальших інструкцій.

Також можна оформити декларацію офлайн, якщо звернутися до лікарні, де працюють лікарі із України.

У обох випадках вам знадобиться паспорт та номер Pesel. Зверніть увагу, що таку декларацію можуть підписати лише ті громадяни України, які перетнули кордон з Польщею після 24 лютого 2022 року.

Ви також можете подати декларацію до будь-якого польського лікаря. Для цього вам потрібно прийти до найближчої до вас амбулаторії та заповнити декларацію вже на місці. Або зробити це онлайн через портал pacjent.gov.pl.

 

Як знайти україномовного лікаря в Польщі

 

Не менш важливим є питання пошуку україномовного або російськомовного лікаря. Адже взаєморозуміння допоможе пацієнту точно розповісти про свої скарги, а лікарю – поставити правильний діагноз. А це є запорукою успішного лікування.

Щоб знайти собі україномовного лікаря, ви можете скористатися цими сторінками:

  • znanylekarz.pl – один з найпопулярніших сайтів для пошуку україномовних лікарів. Після того, як увійдете на сайт, вибираєте пункт “Безкоштовна медична допомога для біженців з України”. Як тільки ви натиснете цю кнопку, то побачите список лікарів, міста, в яких вони знаходяться та способи зв’язку з ними.
  • medicover.com – також досить популярний ресурс. Тут пошук лікарів не такий зручний, як по попередньому посиланню, але ви зможете знайти собі лікаря. Після того, як увійдете на сайт, натискаєте на кнопку “Poland”. Після цього ви побачите пошукове поле, де потрібно буде вказати місто та спеціалізацію лікаря.
  • veritamed.com – тут ви також можете знайти україномовних або російськомовних пацієнтів. Інтерфейс сайту буде зрозумілим навіть тій людині, яка не володіє польською мовою.

Не знехтуйте своїм здоров’ям та звертайтесь до лікаря при перших симптомах. Адже своєчасна діагностика захворювання є запорукою успішного одужання!

Отримуйте більше корисних новин у нашому VIBER, TELEGRAMINSTAGRAM, FACEBOOK.

Також на нашому сайті ви завжди зможете знайти актуальні вакансії від роботодавців з Польщі, Чехії, Канади, Німеччини в цьому розділі.

 

 

Останні новини

робота за кордоном
8 Червня 2023р.

Де й як українці зможуть обміняти паспорт за кордоном?

Після тривалого періоду війни, багато українців були змушені переселитися за кордон як біженці. Одні з основних проблем, з якими вони стикаються, – це обмін та отримання паспорта. Однак для українських громадян, які перебувають за кордоном, були створені спеціальні сервіси, де вони можуть розв’язувати різноманітні питання, пов’язані з документами. Давайте розглянемо країни, де громадяни України можуть […]
Читати далі
робота за кордоном
7 Червня 2023р.

Проблеми з орендою: чому українцям важко зняти квартиру в Польщі

Дедалі частіше поляки відмовляють у здачі житла в оренду українцям, а також висловлюють занепокоєння щодо цього питання. Зараз у Польщі приблизно 200 тисяч біженців з України мають можливість самостійно орендувати житло на ринкових умовах, переважно у великих містах. Однак ця оцінка є консервативною, і насправді кількість може бути більшою. Проблема полягає в тому, що поляки […]
Читати далі
робота в ЄС
6 Червня 2023р.

Як українці платитимуть податки в ЄС, якщо вони працюють віддалено

Питання щодо скасування виплат для українців, які отримали статус тимчасового захисту в ЄС і продовжують виконувати роботу в Україні дистанційно, є актуальним. Багатьох цікавить, чи можуть ці виплати бути припинені, оскільки у них є джерело доходу з України.   Куди і як платити податки українським біженцям   За поширеним стереотипом, біженець, який отримує тимчасовий захист […]
Читати далі
робота за кордоном
6 Червня 2023р.

Латвія подовжить виплат українським біженцям

  Українським біженцям, які шукають притулок у Латвії, продовжено виплати за розміщення до кінця 2023 року. Відповідні зміни в законодавство ухвалив Сейм Латвії 1 червня. Це рішення гарантує, що українці, які шукають укриття від конфлікту, не залишаться безпритульними. Хоча неурядові організації пропонували продовжити програму допомоги до березня 2024 року відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий […]
Читати далі

Отримуйте нові вакансії

Отримуйте добірку безкоштовних вакансій прямо на телефон

Гарячі вакансії

900-1100 €
Чол./Жін.
28.05.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
3600-5000 €
Чол./Жін.
11.05.2023
Англія, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4200-4500 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Варшава
1 вакансія
3400-4000 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія