Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Як відкрити бізнес у Великобританії

робота для українців

Для багатьох українців, які керували власними компаніями, відкриття бізнесу у Британії – закономірний та логічний крок.

Але перед тим, як розпочати власну справу у новій країні, рекомендуємо звернути увагу на ключові моменти, які докорінним чином відрізняються від правил ведення бізнесу в Україні.

 

Податковий рік

 

Всі звіти у Британії – про сплачені податки та розмір мінімальної зарплатні, потрібно подати до 6 квітня. У звіті – інформація про попередній рік.

Якщо ви відкрили власну компанію, припустимо, у червні 2022 року, то податковий рік почнеться з червня. Й вам потрібно подати декларацію на прибуток в період з липня до 5 квітня, а потім – з 6 квітня до червня.

Причому податкові ставки в кожному періоді можуть бути різними в залежності від чинних правил, зафіксованих на законодавчому рівні.

 

Фінансовий рік

 

Тут також непрості розрахунки, які слід контролювати.

Пояснимо на прикладі.

Якщо ви зареєстрували компанію 11.07. 2022 року, тоді перший повний рік діяльності припаде на 10.07.2023 року.

Саме за цей період – з 11.07.2022 року до 10.07.2023 року – ви маєте подати одну декларацію, а за період з 11.07.2022 до 31.07.2022 – іншу.

Все тому, що саме ваш фінансовий рік буде визначатися в період з 01.08 до 31.07 наступного року.

В кожного підприємця «власний» фінансовий рік й «власні» терміни подання звітності.

 

Реєстрація бізнесу у Британії

 

Якщо ви бажаєте зареєструватися, як ФОП (в Британії це – самозайнята особа), ви можете обрати будь-яку назву для своєї компанії. В Україні – ФОП визначається за вашим прізвищем.

Ви обираєте назву. Перевіряєте її в реєстрі на співпадіння, а потім реєструєте, як торгівельну марку. Цей процес займає 4 місяці. Протягом цього періоду можна здійснювати діяльність. Це не заборонено законом.

Щодо юридичних осіб, то в Британії це може бути компанія у двох форматах:

  • незалежна юридична особа;
  • товариство у формі партнерства.

Якщо ви обрали перший формат ведення бізнесу – незалежна юридична особа, то вам потрібно врахувати кілька моментів.

Перший – ваша компанія – це об’єднання незалежних партнерів, які не несуть відповідальності за діяльність компанії.

Друге – за розв’язання всіх питань, пов’язаних із поданням звітності, сплатою податків, збитки компанії відповідає директор.

Якщо ви обрали товариство у форматі партнерства, то партнери не мають рівноцінних прав. Всі рішення приймає генеральний директор, й саме він несе відповідальність за результати діяльності. Він відповідальний за сплату податків та своєчасне подання звітів.

Це класична модель українських компаній, де є власник та підлеглі. Саме власник компанії відповідальний за розв’язання ключових питань, пов’язаних із розвитком компанії та збільшенням прибутків.

До речі, обрати форму партнерства можуть й самозайняті особи (ФОП), але не реєструвати при цьому товариство.

При цьому кожен самостійно подає звіт про свою діяльність та сплачує податки. Розмір податків залежить від рівня статків, які отримує особа за 12 місяців. Це може бути ставка 0%, 5% чи 20%. Зробити ці підрахунки допоможе місцевий бухгалтер.

Звичайно, що це тільки невелика частина нюансів, яку потрібно знати, щоб скласти уявлення про ведення бізнесу у Британії.

Що думаєте з цього приводу? Чи ризикнули б почати власну справу у новій країні?

 

Якщо точно знаєте, що розпочинати власну справу не плануєте, рекомендуємо переглянути актуальні вакансії від британських роботодавців на нашому сайті.

Щоб не пропускати важливі новини, підписуйтесь на нас у VIBER, TELEGRAM, INSTAGRAM, FACEBOOK.

 

Останні новини

робота за кордоном
8 Червня 2023р.

Де й як українці зможуть обміняти паспорт за кордоном?

Після тривалого періоду війни, багато українців були змушені переселитися за кордон як біженці. Одні з основних проблем, з якими вони стикаються, – це обмін та отримання паспорта. Однак для українських громадян, які перебувають за кордоном, були створені спеціальні сервіси, де вони можуть розв’язувати різноманітні питання, пов’язані з документами. Давайте розглянемо країни, де громадяни України можуть […]
Читати далі
робота за кордоном
7 Червня 2023р.

Проблеми з орендою: чому українцям важко зняти квартиру в Польщі

Дедалі частіше поляки відмовляють у здачі житла в оренду українцям, а також висловлюють занепокоєння щодо цього питання. Зараз у Польщі приблизно 200 тисяч біженців з України мають можливість самостійно орендувати житло на ринкових умовах, переважно у великих містах. Однак ця оцінка є консервативною, і насправді кількість може бути більшою. Проблема полягає в тому, що поляки […]
Читати далі
робота в ЄС
6 Червня 2023р.

Як українці платитимуть податки в ЄС, якщо вони працюють віддалено

Питання щодо скасування виплат для українців, які отримали статус тимчасового захисту в ЄС і продовжують виконувати роботу в Україні дистанційно, є актуальним. Багатьох цікавить, чи можуть ці виплати бути припинені, оскільки у них є джерело доходу з України.   Куди і як платити податки українським біженцям   За поширеним стереотипом, біженець, який отримує тимчасовий захист […]
Читати далі
робота за кордоном
6 Червня 2023р.

Латвія подовжить виплат українським біженцям

  Українським біженцям, які шукають притулок у Латвії, продовжено виплати за розміщення до кінця 2023 року. Відповідні зміни в законодавство ухвалив Сейм Латвії 1 червня. Це рішення гарантує, що українці, які шукають укриття від конфлікту, не залишаться безпритульними. Хоча неурядові організації пропонували продовжити програму допомоги до березня 2024 року відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий […]
Читати далі

Отримуйте нові вакансії

Отримуйте добірку безкоштовних вакансій прямо на телефон

Гарячі вакансії

900-1100 €
Чол./Жін.
28.05.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
3600-5000 €
Чол./Жін.
11.05.2023
Англія, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4200-4500 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Варшава
1 вакансія
3400-4000 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія