Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Як правильно користуватися банківською карткою за кордоном

робота для українців

Правильне використання банківських карток за межами України може не лише уникнути блокування рахунків, але й запобігти втраті власних коштів. Для безпечного та ефективного використання картки за кордоном необхідно ознайомитися з деякими важливими аспектами.

Безготівковий розрахунок у багатьох країнах світу є зручнішим, швидшим і іноді навіть економічнішим, ніж використання готівки. Українські банківські картки дозволяють вільно користуватися власними коштами за кордоном. Однак, щоб зробити використання картки за кордоном безпечним і вигідним, варто мати на увазі деякі нюанси.

 

Використання українських банківських карток за кордоном: загальні правила, які варто знати

 

Правило перше – банк можна не повідомляти про поїздку за кордон

Тепер українським клієнтам більше не потрібно повідомляти банк про заплановані поїздки за кордон, оскільки всі картки українських банків вже автоматично активовані для операцій за межами країни.

Проте, рекомендується звернутися до банку щодо консультації про банківських партнерів та офіційні представництва в країні, в якій ви плануєте перебувати. Ця інформація допоможе знайти банкомати партнерів, де комісія буде значно нижчою. Конкретний відсоток комісії залежить від умов, передбачених у договорі. Таку інформацію можна отримати від менеджера банку.

 

Правило друге – потрібно слідкувати за курсом валют, якщо розраховуєтесь карткою

При здійсненні покупок у магазинах або розрахунку за інші послуги безготівковим способом , варто звернути увагу на вибір валюти. Щоб уникнути додаткових витрат через коливання курсу, рекомендується обирати місцеву валюту. Якщо ви виберете іншу валюту (включаючи гривню), транзакція буде проведена за комерційним курсом іноземних банків, який може суттєво відрізнятися від курсу банків в Україні.

 

Правило третє – звертайте увагу на банківські ліміти

Знімати гроші з української картки за кордоном можна, але не більше, ніж 12 500 грн на тиждень.

Інші вимоги для платежів, які здійснюються через Apple Pay та Google Pay. Ліміти, встановлені Національним банком України для таких операцій, є наступними:

 • немає обмежень для валютних карток будь-якого українського банку.
 • ліміт для гривневих карток одного банку становить 100 000 грн.

Денні ліміти можуть бути налаштовані та змінені самостійно, без необхідності звертатися до представників банку. Усі налаштування доступні в мобільному додатку вашого банку.

Важливо зазначити, що для волонтерів, які особисто звернулися до банку з необхідним пакетом документів та підтвердили свою діяльність, місячні ліміти Національного банку України у 100 000 грн можуть бути скасовані для розрахунку за кордоном на товари військового призначення.

 

Як зняти валюту з української картки

 

Українці мають можливість безпроблемно знімати гроші зі своїх банківських карток у валюті країни, де вони перебувають. Це можливо як з валютної, так і з гривневої картки. Конвертація проводиться за курсом міжнародної платіжної системи, а сума комісійних зборів залежить від валюти згідно з умовами договору.

Важливо зазначити, що Національний банк України встановлює ліміти на зняття готівки за кордоном:

 • еквівалентна сума до 100 000 грн на день для валютних карток.
 • сума до 12 500 грн на тиждень для гривневих платіжних карток.

Під час зняття готівки варто бути уважними та уважно прочитувати всі повідомлення на екрані банкомату. Оскільки банкомати зазвичай належать приватним компаніям, а не банкам, комісія за зняття може бути значною.

 

Як користуватися мобільним банкінгом за кордоном?

 

Завдяки розширеному функціоналу мобільних додатків українських банків, клієнти мають доступ до таких послуг:

 • миттєві перекази коштів між власними картками та іншими користувачами.
 • оплата послуг та переказ коштів за реквізитами.
 • відкриття кредитних ліній та депозитних рахунків.
 • придбання автоцивілки, страхування життя та здоров’я, квитків на різні види транспорту тощо.
 • міжнародні платежі з автоматичною конвертацією валюти.

 

Що робити, якщо картку втрачено або вона вже закінчила свою дію?

 

Якщо втрачено платіжну картку (незалежно від обставин) під час перебування за кордоном, важливо дотримуватися чіткого алгоритму дій:

 1. Використовуючи мобільний додаток банку, перекажіть усі доступні кошти з втраченої картки на іншу власну картку.
 2. Негайно заблокуйте втрачену картку через мобільний додаток або зв’яжіться з представниками банку за допомогою месенджера або на офіційному веб-сайті.
 3. У разі потреби оформіть нову онлайн-картку у мобільному додатку. Це дозволить вам повноцінно користуватися карткою через мобільний додаток на вашому телефоні та здійснювати платежі за допомогою платіжних систем Apple Pay та Google Pay.

Дотримуючись цих кроків, ви зможете ефективно реагувати на втрату картки за кордоном та забезпечити безпеку своїх коштів.

Більше новин про життя за кордоном у VIBER, TELEGRAM, INSTAGRAM, FACEBOOK.

Актуальні вакансії від роботодавців з Польщі, Британії, Канади, Чехії дивіться в цьому розділі.

Останні новини

робота за кордоном
8 Червня 2023р.

Де й як українці зможуть обміняти паспорт за кордоном?

Після тривалого періоду війни, багато українців були змушені переселитися за кордон як біженці. Одні з основних проблем, з якими вони стикаються, – це обмін та отримання паспорта. Однак для українських громадян, які перебувають за кордоном, були створені спеціальні сервіси, де вони можуть розв’язувати різноманітні питання, пов’язані з документами. Давайте розглянемо країни, де громадяни України можуть […]
Читати далі
робота за кордоном
7 Червня 2023р.

Проблеми з орендою: чому українцям важко зняти квартиру в Польщі

Дедалі частіше поляки відмовляють у здачі житла в оренду українцям, а також висловлюють занепокоєння щодо цього питання. Зараз у Польщі приблизно 200 тисяч біженців з України мають можливість самостійно орендувати житло на ринкових умовах, переважно у великих містах. Однак ця оцінка є консервативною, і насправді кількість може бути більшою. Проблема полягає в тому, що поляки […]
Читати далі
робота в ЄС
6 Червня 2023р.

Як українці платитимуть податки в ЄС, якщо вони працюють віддалено

Питання щодо скасування виплат для українців, які отримали статус тимчасового захисту в ЄС і продовжують виконувати роботу в Україні дистанційно, є актуальним. Багатьох цікавить, чи можуть ці виплати бути припинені, оскільки у них є джерело доходу з України.   Куди і як платити податки українським біженцям   За поширеним стереотипом, біженець, який отримує тимчасовий захист […]
Читати далі
робота за кордоном
6 Червня 2023р.

Латвія подовжить виплат українським біженцям

  Українським біженцям, які шукають притулок у Латвії, продовжено виплати за розміщення до кінця 2023 року. Відповідні зміни в законодавство ухвалив Сейм Латвії 1 червня. Це рішення гарантує, що українці, які шукають укриття від конфлікту, не залишаться безпритульними. Хоча неурядові організації пропонували продовжити програму допомоги до березня 2024 року відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий […]
Читати далі

Отримуйте нові вакансії

Отримуйте добірку безкоштовних вакансій прямо на телефон

Гарячі вакансії

900-1100 €
Чол./Жін.
28.05.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
3600-5000 €
Чол./Жін.
11.05.2023
Англія, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4200-4500 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Варшава
1 вакансія
3400-4000 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія