Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Як подовжити медичну картку в Ірландії

 

робота для українців

Зараз в Ірландії знаходиться понад 70 000 українських біженців. Вони отримали тимчасовий захист із правом на роботу, освіту, а також медичну допомогу.

І якщо раніше можна було отримати медичну картку – Medical Card – без будь-яких проблем, то тепер, щоб подовжити її дую, потрібно пройти додаткові перевірки.

 

Нові правила для українців

 

Про те, що українці мають пройти цілу низку перевірок перед тим, як їм подовжать медичну картку, повідомило видання Irish Examiner.

У 2022 році кожен українець отримував медичну картку одразу після прибуття до Ірландії. Тепер медична картка буде видаватися на 1 рік.

Українцям, які перебувають у країні понад 1 рік, доведеться  спочатку подати звіт про доходи, а потім отримати медичну картку. Таке рішення ухвалив комітет із питань України.

У жовтні 2022 року ця установа вирішила, що департамент здоров’я має забезпечити справедливе та послідовне надання медичних послуг.

Також комітет з питань України зважив на те, що фінансові обставини багатьох українців змінилися – вони вже мають прибуток в Ірландії. Й вони мають пройти перевірку доходів, як всі інші громадяни країни. Для Ірландії це – стандартна процедура.

Ще один момент, за яким просять слідкувати українців – термін дії медичної картки. Наприклад, якщо ви отримали медкартку в березні 2022 року, то вона чинна до червня 2023 року.

Річ у тому, що термін дії цих карток подовжили на 3 місяці, щоб мати змогу здійснити перевірку доходів.

 

Перевірка доходів

 

Її головна мета – переконатися, що громадянин України чи Ірландії має достатньо коштів, щоб утримати себе.

Також перевірка статків має визначити, чи отримаєте ви фінансову допомогу від держави та її розмір.

Під час перевірки оцінюються всі джерела статків – від офіційної роботи до додаткових надходжень від родичів чи друзів, й надаються номери банківських рахунків, щоб Департамент із соціального захисту мав змогу їх перевірити.

Важливий нюанс: ніхто не має право без вашого дозволу отримати доступ до вашого банківського рахунку.

Якщо українець отримує достатню суму грошей для закриття базових потреб (оренда житла, придбання їжі, ліків), то скоріше за все, йому вже не подовжать медичну картку, оскільки він має змогу заплатити за послуги лікарень.

Тим, хто має низький рівень статків, отримає медичну картку.

 

Як вам такі зміни? Чи згодні з упровадженням подібних правил?

 

Щоб не пропускати цікаві новини із-за кордону, підписуйтесь на наш VIBER, TELEGRAM, INSTAGRAM, FACEBOOK.

 

Останні новини

робота за кордоном
8 Червня 2023р.

Де й як українці зможуть обміняти паспорт за кордоном?

Після тривалого періоду війни, багато українців були змушені переселитися за кордон як біженці. Одні з основних проблем, з якими вони стикаються, – це обмін та отримання паспорта. Однак для українських громадян, які перебувають за кордоном, були створені спеціальні сервіси, де вони можуть розв’язувати різноманітні питання, пов’язані з документами. Давайте розглянемо країни, де громадяни України можуть […]
Читати далі
робота за кордоном
7 Червня 2023р.

Проблеми з орендою: чому українцям важко зняти квартиру в Польщі

Дедалі частіше поляки відмовляють у здачі житла в оренду українцям, а також висловлюють занепокоєння щодо цього питання. Зараз у Польщі приблизно 200 тисяч біженців з України мають можливість самостійно орендувати житло на ринкових умовах, переважно у великих містах. Однак ця оцінка є консервативною, і насправді кількість може бути більшою. Проблема полягає в тому, що поляки […]
Читати далі
робота в ЄС
6 Червня 2023р.

Як українці платитимуть податки в ЄС, якщо вони працюють віддалено

Питання щодо скасування виплат для українців, які отримали статус тимчасового захисту в ЄС і продовжують виконувати роботу в Україні дистанційно, є актуальним. Багатьох цікавить, чи можуть ці виплати бути припинені, оскільки у них є джерело доходу з України.   Куди і як платити податки українським біженцям   За поширеним стереотипом, біженець, який отримує тимчасовий захист […]
Читати далі
робота за кордоном
6 Червня 2023р.

Латвія подовжить виплат українським біженцям

  Українським біженцям, які шукають притулок у Латвії, продовжено виплати за розміщення до кінця 2023 року. Відповідні зміни в законодавство ухвалив Сейм Латвії 1 червня. Це рішення гарантує, що українці, які шукають укриття від конфлікту, не залишаться безпритульними. Хоча неурядові організації пропонували продовжити програму допомоги до березня 2024 року відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий […]
Читати далі

Отримуйте нові вакансії

Отримуйте добірку безкоштовних вакансій прямо на телефон

Гарячі вакансії

900-1100 €
Чол./Жін.
28.05.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
3600-5000 €
Чол./Жін.
11.05.2023
Англія, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4200-4500 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Варшава
1 вакансія
3400-4000 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія