Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Як отримати прихисток в Шотландії: важлива інформація для українців

робота для українців

Шотландія – одна з перших країн почала допомагати українцям. Вона запустила програму захисту громадян України, які втікають від війни. Шотландія виступала спонсором для біженців – надавала житло та допомагала адаптуватися у новій країні.

Про тимчасове припинення цієї програми оголосили в середині липня 2022 року. Але зараз в українців знову з’явилася можливість облаштуватися у Шотландії.

Всі подробиці – нижче.

 

Як потрапити до Шотландії зараз

 

Щоб легально перетнути кордон із Шотландією, українцям потрібна віза. Заяву на отримання візи можна подати безплатно.

Рішення щодо відкриття візи приймає Візова та міграційна служба Великобританії. Саме вона передає всю інформацію про заявника уряду Шотландії. Він розглядає вашу кандидатуру, а потім надсилає відповідь – в SMS чи в електронному листі.

У разі схвалення вашої заяви ви отримуєте візу або лист із дозволом перетнути кордон із Шотландією.

 

Як дістатися до Шотландії

 

Є кілька способів це зробити.

Перший – літак.

Можна підібрати бюджетні квитки на рейси із Варшави чи Кракова до Лідсу, а вже потім діставатися на потягу до міста, в якому ви плануєте перебувати.

Також можна дістатися літаком до Лондона. Найбільш прийнятні ціни на літак за такими напрямами, як Варшава – Лондон та Краків – Лондон. А вже звідти можна сісти на потяг та дістатися до Шотландії.

Другий – на автобусі.

Зараз є багато автобусів, які курсують між європейськими містами та Великобританією. Можна скористатися саме цим способом.

Ще одне важливе уточнення – для всіх біженців, які прибули до Британії, є приємний бонус – безплатні квитки на потяги протягом 48 годин. Щоб сісти на потяг, вам потрібно показати паспорт та квиток на літак чи на автобус, який підтверджує, що ви дійсно прибули до країни не більше, ніж 48 годин тому.

 

Яка інформація повинна бути завжди під рукою

 

Коли відправляєшся в іншу країну, обов’язково потрібно виписати:

  • адреси та номери телефонів посольств та консульських установ;
  • номера служб таксі у містах, де ви плануєте перебувати;
  • розклад потягів чи автобусів, щоб дістатися до міста, де ви плануєте перебувати.

Також не зайвим буде дізнатися, де ви зможете обміняти гроші, й чи можете розраховуватися українською банківською карткою – потрібно вчасно отримати всі необхідні дозволи на це.

 

Що потрібно зробити після прибуття до Шотландії

 

Можна звернутися до «вітальних пунктів» у найбільших містах Шотландії – Единбурзі, Ренфрюширі, Дамфріс-і-Галловей.

Тут можна отримати їжу та напої, речі найпершої потреби, а також інформацію щодо пошуку житла та роботи.

Далі вам потрібно отримати BRP – biometric residence permission, який дозволяє перебувати на території країни 3 роки, надає право на роботу, освіту та медичну допомогу.

Важливе уточнення: перетинати кордон із листом-запрошенням можна лише один раз, а потім потрібно дочекатися BRP, щоб виїхати із країни та без проблем заїхати знову.

 

Як вам такі новини? Напишіть в коментарях!

 

Й підписуйтесь на нас у VIBER, TELEGRAM, INSTAGRAM, FACEBOOK, де ми також публікуємо новини із-за кордону.

 

Останні новини

робота за кордоном
8 Червня 2023р.

Де й як українці зможуть обміняти паспорт за кордоном?

Після тривалого періоду війни, багато українців були змушені переселитися за кордон як біженці. Одні з основних проблем, з якими вони стикаються, – це обмін та отримання паспорта. Однак для українських громадян, які перебувають за кордоном, були створені спеціальні сервіси, де вони можуть розв’язувати різноманітні питання, пов’язані з документами. Давайте розглянемо країни, де громадяни України можуть […]
Читати далі
робота за кордоном
7 Червня 2023р.

Проблеми з орендою: чому українцям важко зняти квартиру в Польщі

Дедалі частіше поляки відмовляють у здачі житла в оренду українцям, а також висловлюють занепокоєння щодо цього питання. Зараз у Польщі приблизно 200 тисяч біженців з України мають можливість самостійно орендувати житло на ринкових умовах, переважно у великих містах. Однак ця оцінка є консервативною, і насправді кількість може бути більшою. Проблема полягає в тому, що поляки […]
Читати далі
робота в ЄС
6 Червня 2023р.

Як українці платитимуть податки в ЄС, якщо вони працюють віддалено

Питання щодо скасування виплат для українців, які отримали статус тимчасового захисту в ЄС і продовжують виконувати роботу в Україні дистанційно, є актуальним. Багатьох цікавить, чи можуть ці виплати бути припинені, оскільки у них є джерело доходу з України.   Куди і як платити податки українським біженцям   За поширеним стереотипом, біженець, який отримує тимчасовий захист […]
Читати далі
робота за кордоном
6 Червня 2023р.

Латвія подовжить виплат українським біженцям

  Українським біженцям, які шукають притулок у Латвії, продовжено виплати за розміщення до кінця 2023 року. Відповідні зміни в законодавство ухвалив Сейм Латвії 1 червня. Це рішення гарантує, що українці, які шукають укриття від конфлікту, не залишаться безпритульними. Хоча неурядові організації пропонували продовжити програму допомоги до березня 2024 року відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий […]
Читати далі

Отримуйте нові вакансії

Отримуйте добірку безкоштовних вакансій прямо на телефон

Гарячі вакансії

900-1100 €
Чол./Жін.
28.05.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
3600-5000 €
Чол./Жін.
11.05.2023
Англія, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4200-4500 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Варшава
1 вакансія
3400-4000 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія