Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

​​Важливо: нові правила в’їзду до Польщі для українців з PESEL UKR

​​Якщо ви оформили PESEL зі статусом UKR, й виїхали до України на термін менш ніж 30 діб, під час проходження кордону ви маєте зробити дві важливі дії.

 

Перша – повідомити прикордонника, що ви повертаєтесь до Польщі, оскільки маєте намір скористатися правом на тимчасовий захист.

 

Друге – показати застосунок – diia.pl, в якому міститься PESEL зі статусом UKR в електронному форматі.

 

Про це повідомили у Прикордонній Варті Польщі 27 січня. Новина з’явилась на сайті Прикордонної Служби України наступного дня.

 

Як було раніше

  

Кожен виїзд із Польщі до України ля біженців, які отримали PESEL зі статусом UKR, був, як лотерея.

 

Перетин кордону залежав від вдачі та настрою прикордонників.

 

Причому, навіть, на одному пункті.

 

Ігнорувались й такі важливі речі, як проживання людини у регіонах, де були активні бойові дії – у Донецькій, Луганській, Харківській області,  чи її бажання покинути тимчасово окуповані території та знайти прихисток у більше безпечній країні. Людину могли відправити назад без жодних пояснень.

 

Також з автобусів та потягів «знімали» матусь із маленькими дітьми, які приїхали до України менше, ніж на 30 діб.

 

Гроші, витрачені на квиток при цьому, не повертались. Їм приходилось їхати до іншого прикордонного пункту й робити нову спробу.

 

Як буде зараз

 

Нове правило, про яке заявила Прикордонна Варта, дозволить українцям почувати себе більш спокійно під час проходження українсько-польського кордону.

 

Тепер вони знають, що потрібно показати застосунок diia.pl та повідомити польського прикордонника, що їхня мета – тимчасовий захист у Польщі під час воєнних дій в Україні.

 

Як зазначають у Прикордонній Варті, показати застосунок diia.pl на телефоні потрібно обов’язково, щоб дані іноземця були занесені в реєстри, на основі яких надається PESEL UKR, а разом з ним – й чисельні соціальні права.

 

Називати причину – тимчасовий захист дозволено й тим, хто повертається до Польщі у справах та по роботі.

 

Але перед тим, як поїхати до України, радимо перевірити PESEL зі статусом UKR.

 

Останнім часом шириться інформація про те, що статус UKR скасовується, навіть у тих українців, які жодного разу не покидали територію Польщі після прибуття.

 

Як перевірити свій PESEL, детально розписано на цьому сайті.

 

Останні новини

робота для українців
23 Березня 2023р.

Правила придбання ліків в Британії: кейс для українців

Коли ми знаходимося в країні певний час, то одним з ключових запитань стає: як й де купувати ліки, щоб поліпшити стан здоров’я? В Британії діють свої правила, які потрібно врахувати всім українцям, які приїхали до цієї країни за програмою HOME FOR UKRAINE, робочою чи туристичною візами.   Ліки за рецептом   В Британії є список […]
Читати далі
робота для українців
22 Березня 2023р.

Чому українці не хочуть жити в Польщі?

З початку війни в Україні до Польщі переїхало понад 2 млн українців, для яких створено комфортні умови для адаптації. Всі українці, які перетнули кордон після 24 лютого отримали статус тимчасового захисту, а з 1 квітня вони можуть подавати заяву на карту побиту (тимчасового). Але виявилося, що більшість українців не розглядають Польщу, як країну, де б […]
Читати далі
вакансії для українців
21 Березня 2023р.

Скільки грошей можна отримати у Канаді?

Всі українці, які приїжджають до Канади за програмою CUAET, можуть отримати фінансову допомогу від уряду. Який розмір допомоги та що треба для її оформлення, читайте далі.   Фінансова допомога   Всі українські біженці старше за 18 років, можуть отримати 3000 CAD, та 1500 CAD на кожну дитину. Якщо перевести цю суму у гривні, то отримуємо […]
Читати далі
Робота в Британії
20 Березня 2023р.

Як дістатитися до Британії зараз: поради українцям

Шлях від України до Британії – це квест для українців. Раніше можна було купити квиток на прямий рейс з України, й через декілька годин прибути до Туманного Альбіону. Зараз доведеться більш ретельно планувати свій маршрут. Але є декілька корисних порад, які зроблять шлях більш комфортним. Про них – далі.   На потягу до Польщі, а […]
Читати далі

Гарячі вакансії

4900-6000 €
Чоловіча
16.03.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4900-6000 €
Чоловіча
16.03.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4500-6200 €
Чол./Жін.
16.03.2023
Польща, Валбжих
1 вакансія
4500-5900 €
Чоловіча
16.03.2023
Польща, Валбжих
1 вакансія