Польські, німецькі та британські підприємства потерпають від нестачі робочої сили. Чимало приватних будівельних та сільськогосподарських компаній продовжують працювати навіть в умовах карантину. І зараз вони стикнулись з величезною проблемою, яку потрібно вирішувати уже найближчим часом.
Повернення українців – проблема №1 для ЄС

У 2019 році Польща видала більше півтора мільйона короткострокових віз та дозволів на працевлаштування. Це у рази більше, ніж для решти країн з-за меж ЄС.
“Ці робітники допомогли покрити величезну нестачу робочої сили на польських фабриках, будівництвах, фермах, в готелях, ресторанах та супермаркетах”, – пише FT.
Станом на квітень 2020 року більше 100 тисяч наших співвітчизників повернулись додому. Причини були різні: хтось втратив роботу, інші житло, а деякі побоялись залишатись на період карантину закордоном.
«Відсутність українців у Польщі, загрожує функціонуванню усього сільського господарства» – повідомляє Польська фермерська спілка.
Будівельні компанії Німеччини, Польщі та Чехії напряму залежать від українських працівників. В деяких компаніях понад 70% робітників – з України.
Страждають не тільки робітники, які стали безробітними
Нестача робітників – проблема з якою стикнулись Франція, Британія, Нідерланди, Канада, Фінляндія та багато інших. Наймані працівники приїздили переважно з України, Румунії, Болгарії та Білорусі. Через обмеження на кордонах всі вони змушені залишитись вдома.
Наймані іноземні робітники працювали в готелях, супермаркетах, ресторанах, на фермах, будівництві на зборі урожаю і так далі…

Фермери готові оплачувати чартерні рейси
У Німеччині стикнулись з нестачею працівників для збирання спаржі. У Франції починається сезон збору полуниць. У сезон збору урожаю вся Європа потребує близько мільйона найманих працівників, третина з яких дотепер приїздила зі Східної Європи.
Британські фермери закликають уряд організувати чартерні рейси. Самі ж європейці навряд чи погодяться працювати за ту зарплату, яку в умовах кризи готові їм платити.
Важко передбачити дію будь-якого іноземного уряду. Та якщо тиск з боку приватних підприємств не зменшиться, ЄС змушений буде відкрити кордони для тимчасових працівників.
Бережіть себе і усіх навколо💗. Залишайтесь вдома.
Спільними зусиллями ми швидше повернемось до звичного життя.
Слідкуйте за останніми новинами та підписуйтесь:
Наш Telegram канал – t.me/trueworkinfo2020
Наш Viber канал – Viber Truework.info
Наша сторінка на Facebook – facebook.com/trueworkinfo