Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Трудовий договір для роботи в Польщі

Трудовий договір в Польщі – найважливіший документ для будь-якого заробітчанина. Без цього документу ваші права залишаються незахищеними, а обов’язки нечіткими. На важку працю, обман чи трудове рабство жаліються ті, хто не має, або не прочитав трудового договору.

 

Umowa o pracęщо це?

«Umowa o pracę», «Umowa zlecenia», «Umowa o dzieło» – це різні види трудового договору в Польщі. Кожен з цих документів моє різні переваги та недоліки, але суть в них одна. Ці документи чітко визначають ваші права та обов’язки, та обов’язки вашого роботодавця.

Umowa o dzieło – це договір на виконання певної роботи в Польщі. Наприклад, на будівництво будинку. Оплата за таким договором відбувається лише за результат роботи, а не за процес. Щомісячні виплати не передбачені, а мінімальна зарплата не визначена законом.

Umowa zlecenie – договір на доручення якоїсь роботи. Цей договір передбачає оплату праці незалежно від того, чи приведе це до конкретного результату. Договір дозволяє працювати в Польщі до 6 місяців, оформляти дозвіл на роботу не потрібно.

Umowa o pracę – найкращий для працівника договір. За договором роботодавець надає  відпустку, оплачує лікарняні, сплачує податок і так далі. Umowa o pracę може укладатись на короткий термін для сезонної роботи, на пробний період, довгостроково та на невизначений термін.

Ознаки легального трудового договору

  • Договір повинен бути в двох екземплярах. На польській мові, бо ви будете працювати в Польщі. Українською або російською мовою – мовою, яка зрозуміла для вас, майбутнього працівника.
  • Обов’язково має бути вказана дата та місце укладання
  • В трудовому договорі має бути вказане місце роботи та графік, вид зайнятості
  • Саме в трудовому договорі прописується зарплата, премія, бонуси, вирахування і порядок її виплати
  • В цьому документі ви повинні побачити свої особисті дані (як мінімум, правильні ІПП та паспортні дані) і дані роботодавця view.

Зверніть увагу! Якщо ви вже почали працювати, та договір не укладали, зберігайте всі переписки з роботодавцем: смс, електронна пошта, соц. мережі і таке інше… Коли ваш роботодавець захоче вас обманути, ви будете мати хоч якесь підтвердження його слів.

 

Останні новини

робота за кордоном
8 Червня 2023р.

Де й як українці зможуть обміняти паспорт за кордоном?

Після тривалого періоду війни, багато українців були змушені переселитися за кордон як біженці. Одні з основних проблем, з якими вони стикаються, – це обмін та отримання паспорта. Однак для українських громадян, які перебувають за кордоном, були створені спеціальні сервіси, де вони можуть розв’язувати різноманітні питання, пов’язані з документами. Давайте розглянемо країни, де громадяни України можуть […]
Читати далі
робота за кордоном
7 Червня 2023р.

Проблеми з орендою: чому українцям важко зняти квартиру в Польщі

Дедалі частіше поляки відмовляють у здачі житла в оренду українцям, а також висловлюють занепокоєння щодо цього питання. Зараз у Польщі приблизно 200 тисяч біженців з України мають можливість самостійно орендувати житло на ринкових умовах, переважно у великих містах. Однак ця оцінка є консервативною, і насправді кількість може бути більшою. Проблема полягає в тому, що поляки […]
Читати далі
робота в ЄС
6 Червня 2023р.

Як українці платитимуть податки в ЄС, якщо вони працюють віддалено

Питання щодо скасування виплат для українців, які отримали статус тимчасового захисту в ЄС і продовжують виконувати роботу в Україні дистанційно, є актуальним. Багатьох цікавить, чи можуть ці виплати бути припинені, оскільки у них є джерело доходу з України.   Куди і як платити податки українським біженцям   За поширеним стереотипом, біженець, який отримує тимчасовий захист […]
Читати далі
робота за кордоном
6 Червня 2023р.

Латвія подовжить виплат українським біженцям

  Українським біженцям, які шукають притулок у Латвії, продовжено виплати за розміщення до кінця 2023 року. Відповідні зміни в законодавство ухвалив Сейм Латвії 1 червня. Це рішення гарантує, що українці, які шукають укриття від конфлікту, не залишаться безпритульними. Хоча неурядові організації пропонували продовжити програму допомоги до березня 2024 року відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий […]
Читати далі

Отримуйте нові вакансії

Отримуйте добірку безкоштовних вакансій прямо на телефон

Гарячі вакансії

900-1100 €
Чол./Жін.
28.05.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
3600-5000 €
Чол./Жін.
11.05.2023
Англія, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4200-4500 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Варшава
1 вакансія
3400-4000 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія