Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Трудовий договір для роботи в Польщі

Трудовий договір в Польщі – найважливіший документ для будь-якого заробітчанина. Без цього документу ваші права залишаються незахищеними, а обов’язки нечіткими. На важку працю, обман чи трудове рабство жаліються ті, хто не має, або не прочитав трудового договору.

 

Umowa o pracęщо це?

«Umowa o pracę», «Umowa zlecenia», «Umowa o dzieło» – це різні види трудового договору в Польщі. Кожен з цих документів моє різні переваги та недоліки, але суть в них одна. Ці документи чітко визначають ваші права та обов’язки, та обов’язки вашого роботодавця.

Umowa o dzieło – це договір на виконання певної роботи в Польщі. Наприклад, на будівництво будинку. Оплата за таким договором відбувається лише за результат роботи, а не за процес. Щомісячні виплати не передбачені, а мінімальна зарплата не визначена законом.

Umowa zlecenie – договір на доручення якоїсь роботи. Цей договір передбачає оплату праці незалежно від того, чи приведе це до конкретного результату. Договір дозволяє працювати в Польщі до 6 місяців, оформляти дозвіл на роботу не потрібно.

Umowa o pracę – найкращий для працівника договір. За договором роботодавець надає  відпустку, оплачує лікарняні, сплачує податок і так далі. Umowa o pracę може укладатись на короткий термін для сезонної роботи, на пробний період, довгостроково та на невизначений термін.

Ознаки легального трудового договору

  • Договір повинен бути в двох екземплярах. На польській мові, бо ви будете працювати в Польщі. Українською або російською мовою – мовою, яка зрозуміла для вас, майбутнього працівника.
  • Обов’язково має бути вказана дата та місце укладання
  • В трудовому договорі має бути вказане місце роботи та графік, вид зайнятості
  • Саме в трудовому договорі прописується зарплата, премія, бонуси, вирахування і порядок її виплати
  • В цьому документі ви повинні побачити свої особисті дані (як мінімум, правильні ІПП та паспортні дані) і дані роботодавця view.

Зверніть увагу! Якщо ви вже почали працювати, та договір не укладали, зберігайте всі переписки з роботодавцем: смс, електронна пошта, соц. мережі і таке інше… Коли ваш роботодавець захоче вас обманути, ви будете мати хоч якесь підтвердження його слів.

 

Останні новини

2 Лютого 2023р.

Міфи про роботу у Британії

Один із критеріїв, за яким українці обирали спонсора в межах програми Home for Ukraine – місто, де він живе. Оскільки саме у великих містах шанс знайти роботу будь-якого формату, після того, як отримати BRP, – вищий.   Але, чи все так просто у Британії? Й чи дійсно саме у великих містах роботу можна знайти на […]
Читати далі
1 Лютого 2023р.

Карта побиту для українців, які заїхали після 24 лютого 2022 року

Для українців, які заїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року, є гарні новини – у спеціальний законопроєкт – Ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, внесені зміни, які стосуються подання заяви на карту побиту.   Про них – далі.   Що таке «карта побиту» й чому її […]
Читати далі
31 Січня 2023р.

Як отримати вищу освіту у Британії учасникам програми Home for Ukraine

Навчання у британських навчальних закладах – заповітна мрія для багатьох українців. Тривалий час ця «опція» була доступною для громадян України, які мали великі статки. Але тепер подати заяву на навчання у вишах Британії може кожен українець, який заїхав до країни за програмою Home for Ukraine. Але, як завжди, є певні нюанси, які потрібно врахувати.   […]
Читати далі
30 Січня 2023р.

​​Важливо: нові правила в’їзду до Польщі для українців з PESEL UKR

​​Якщо ви оформили PESEL зі статусом UKR, й виїхали до України на термін менш ніж 30 діб, під час проходження кордону ви маєте зробити дві важливі дії.   Перша – повідомити прикордонника, що ви повертаєтесь до Польщі, оскільки маєте намір скористатися правом на тимчасовий захист.   Друге – показати застосунок – diia.pl, в якому міститься […]
Читати далі

Гарячі вакансії

4400-6800 €
Чоловіча
02.02.2023
Канада, Саскачеван
1 вакансія
2000-3600 €
Чол./Жін.
02.02.2023
Канада, Саскачеван
1 вакансія
2000-3000 €
Чол./Жін.
31.01.2023
Англія, Лондон
1 вакансія
1500-2000 €
Чол./Жін.
17.01.2023
Англія, Ширбрук
1 вакансія