Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Платні дороги в Європі: що потрібно знати українцям

робота за кордоном

Подорожувати Європою автомобілем не тільки цікаво, але й досить зручно. Однак перед тим, як вирушати у мандрівку, важливо перевірити, чи будете ви їхати автомагістралями.

Якщо так, то краще заздалегідь дізнатися про умови їх використання. Сьогодні розповімо про платні дороги в Європі та штрафи за порушення правил їх користування.

 

Чим відрізняються платні дороги від звичайних

 

Платні дороги в Європі відрізняються від безкоштовних якістю покриття та організацією дорожнього руху. На таких автомагістралях немає світлофорів, поворотів ліворуч, а посередині встановлений бар’єр безпеки. Все це дозволяє пересуватися такими шляхами швидше, ніж звичайними.

Варто зазначити, що всі платні дороги мають безкоштовні альтернативи, але швидкість руху на них значно менша.

Зазвичай дороги, якими можна проїхати за гроші, позначаються спеціальними знаками. На них вказаний номер автомагістралі та інформація про те, що вона є платною (це слово зазначається місцевою мовою або англійською “TOLL”). На деяких встановлені пункти, де можна внести кошти перед в’їздом на платні ділянки. Також часто використовуються спеціальні електронні пристрої, які реєструють проїзд та автоматично знімають гроші з вашого рахунку.

 

Де та як можна оплатити за проїзд

 

Принципи оплати за користування дорогами у Європі різні та можуть змінюватись залежно від країни. У деяких випадках можна розрахуватися готівкою чи банківською карткою на пунктах, розташованих на в’їзді або виїзді з платної дороги. В інших країнах треба купити так звану віньєтку – наліпку, яку треба наклеїти на лобове скло. Зазначимо, що зараз стає більш розповсюджена електронна віньєтка.

Також у Європі є онлайн-сервіси, що спрощують процес оплати за користування такими дорогами. Наприклад, у Польщі сплатити за проїзд можна на порталі etoll.gov.pl. А якщо ви їдете через Чехію, то віньєтку можна купити на сайті edalnice.cz.

 

Вартість проїзду платними дорогами та штрафи

 

Вартість користування платними дорогами варіюється у залежності від країни та класу транспортного засобу. Може відрізнятись і принцип оплати: за відстань, за певний час або за проїзд через тунель чи міст.

Для легкових автомобілів ціна віньєтки на 10 днів в країнах Європи в середньому становить близько 7 – 15 євро.

Щодо оплати за відстань, то, наприклад, в Італії за 100 кілометрів треба сплатити близько 7 євро, а в Сербії – 6.

Ціна за проїзд через мости та тунелі дуже відрізняється: від 1 – 2 євро до 50 – 60 євро.

Штрафи за неоплачений проїзд у різних країнах Європи можуть бути значними – від десяти тисяч євро. Адже за кожен день затримки можуть нарахувати певний відсоток від суми штрафу. Тому краще дотримуватися правил оплати та не зволікати з розрахунками.

Важливо!

Наразі залишається безплатним проїзд для легкового автотранспорту в деяких країнах, наприклад, Німеччині, Литві, Люксембурзі та Фінляндії. Але інформація про платні дороги може змінюватися з часом, тому перед поїздкою в будь-яку країну варто перевірити офіційні джерела. Так ви зможете отримати актуальну інформацію про правила користування дорогами та оплату і, відповідно, уникнути штрафів та зайвого стресу.

Читайте новини з-за кордону у нашому VIBER, TELEGRAM, INSTAGRAM, FACEBOOK.

Нові вакансії дивіться у цьому розділі.

Останні новини

робота за кордоном
8 Червня 2023р.

Де й як українці зможуть обміняти паспорт за кордоном?

Після тривалого періоду війни, багато українців були змушені переселитися за кордон як біженці. Одні з основних проблем, з якими вони стикаються, – це обмін та отримання паспорта. Однак для українських громадян, які перебувають за кордоном, були створені спеціальні сервіси, де вони можуть розв’язувати різноманітні питання, пов’язані з документами. Давайте розглянемо країни, де громадяни України можуть […]
Читати далі
робота за кордоном
7 Червня 2023р.

Проблеми з орендою: чому українцям важко зняти квартиру в Польщі

Дедалі частіше поляки відмовляють у здачі житла в оренду українцям, а також висловлюють занепокоєння щодо цього питання. Зараз у Польщі приблизно 200 тисяч біженців з України мають можливість самостійно орендувати житло на ринкових умовах, переважно у великих містах. Однак ця оцінка є консервативною, і насправді кількість може бути більшою. Проблема полягає в тому, що поляки […]
Читати далі
робота в ЄС
6 Червня 2023р.

Як українці платитимуть податки в ЄС, якщо вони працюють віддалено

Питання щодо скасування виплат для українців, які отримали статус тимчасового захисту в ЄС і продовжують виконувати роботу в Україні дистанційно, є актуальним. Багатьох цікавить, чи можуть ці виплати бути припинені, оскільки у них є джерело доходу з України.   Куди і як платити податки українським біженцям   За поширеним стереотипом, біженець, який отримує тимчасовий захист […]
Читати далі
робота за кордоном
6 Червня 2023р.

Латвія подовжить виплат українським біженцям

  Українським біженцям, які шукають притулок у Латвії, продовжено виплати за розміщення до кінця 2023 року. Відповідні зміни в законодавство ухвалив Сейм Латвії 1 червня. Це рішення гарантує, що українці, які шукають укриття від конфлікту, не залишаться безпритульними. Хоча неурядові організації пропонували продовжити програму допомоги до березня 2024 року відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий […]
Читати далі

Отримуйте нові вакансії

Отримуйте добірку безкоштовних вакансій прямо на телефон

Гарячі вакансії

900-1100 €
Чол./Жін.
28.05.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
3600-5000 €
Чол./Жін.
11.05.2023
Англія, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4200-4500 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Варшава
1 вакансія
3400-4000 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія