Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Перетин кордону 2020

У 2020 році з’явилися нові правила, які повинен знати кожен українець. Перетин кордону в новому році стає важчим. Щоб не потрапити у неприємну ситуацію, та не викинути гроші на вітер через власну необізнаність, радимо дочитати інформацію до кінця.

Перетин кордону: гроші та страховка

Мінімально для перетину кордону у вас повинно бути 600 злотих.
Важливо, що з 2020-го року польські прикордонники ОБОВЯЗКОВО перевірятимуть медичний страховий поліс. Краще перестрахуватись і купити хоча б якусь медичну страховку.

Хороша новина: В 2020 РОЦІ УКРАЇНСЬКИМ ЛІКАРЯМ СТАНЕ ЛЕГШЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАТИСЬ В ПОЛЬЩІ

 

Боржникам заборонено перетинати кордон

У 2020-му році українська влада серйозно взялась за боржників. Вас не випустять за кордон, якщо у вас є будь-який борг. Заборона застосовується не залежно від суми боргу.

Домовитись з прикордонниками не вдасться. І через це на прикордонній службі почали виникати непорозуміння, з яких сміються у соціальних мережах. Відео з деякими випадками опубліковані навіть на сайті прикордонної служби.

Хороша новина: кредити чи борги в банку не рахуються. Заборонити в’їзд можна лише через суд. Тому, якщо ви плануєте поїхати в Європу на заробітки, щоб закрити ці борги, не хвилюйтесь. Без судового рішення, спроба прикордонників не пустити вас за кордон – протизаконна.

Банк не може вам заборонити виїхати за кордон. Все, що він може зробити, звернутись до суду. Але суд не може заборонити вам покидати Україну бо це суперечить ст. 33 Конституції України.

А от аліменти – інша справа. Аліменти призначаються на судовому рішенні і знаходяться на особливому контролі. І якщо ви їх не сплачуєте, то прикордонники знають про це відразу.

ВВС Україна підрахували, що цього року близько 120 тисяч українців не віпустять з України, через несплату аліментів.

В Європу з другим паспортом

Цього року в Польщі обговорюють запуск програми, яка буде пов’язувати людину зі всіма її документами в теперішньому та минулому. Тому, якщо у вас є заборона в’їзду і ви десь почули, що можна проїхати за новим паспортом через іншу країну, радимо цього не робити.

Навіть якщо ця програма не почне працювати уже сьогодні, вона точно буде. І коли система почне працювати, про ваші порушення дізнаються – в’їзд у країни ЄС вам буде заборонений. Навіть якщо порушення були давно.

Спеціальні позначки в штампі про повернення

Тепер, якщо вас не пропустять за кордон, поряд зі штампом будуть ставити спеціальну літеру.

Кожна літера відповідає окремому випадку. Наприклад, літера А – у вас не було дійсних документів, що дозволили б вам перетнути кордон. В окремих випадках будуть писати закон, відповідно з яким вас не пустили.

По факту це нововведення нічого не змінює для простих громадян. 

Правила ввезення товарів в ЄС

Зверніть увагу, що перелік дозволених та заборонених товарів було змінено.

Заборонено:

• М’ясо, сало, консерви, сир, молоко. І вся продукція яка їх містить
• Овочі
• Фрукти (дозволено лише банани, кокоси, ананаси і фініки)
• Насіння, квіти та рослини, що призначені для посадки

Дозволено
• Дитяче харчування
• Риба (до 20 кг)
• Ікра (до 125г)
• Сигарети (авіа до 200сигарет, наземним до 40). Увага! Сигарет, не упаковок.
• Алкоголь: 16 літрів пива, 4 літри вина, 1 літр (більше 22% спирту), 2 літри (менше 22% спирту).

 

Ну от і усі новини 2020-го, пов’язані з перетином кордону.
Нагадуємо, що у розділі «Знайти роботу» опубліковані перевірені вакансії з ЄС та Канади.

Останні новини

6 Лютого 2023р.

Скільки грошей отримують українські біженці у Британії?

Британський уряд розробив систему підтримки українців, які тікають від війни. Мова про виплату, яка надається один раз, а також про Universal Credit.   Коли й де можна отримати першу виплату   Кожен українець, який прибуває до Британії за програмою Home for Ukraine, отримує £200 від місцевого органу самоврядування – Counsil. Ця виплата робиться один раз. […]
Читати далі
2 Лютого 2023р.

Міфи про роботу у Британії

Один із критеріїв, за яким українці обирали спонсора в межах програми Home for Ukraine – місто, де він живе. Оскільки саме у великих містах шанс знайти роботу будь-якого формату, після того, як отримати BRP, – вищий.   Але, чи все так просто у Британії? Й чи дійсно саме у великих містах роботу можна знайти на […]
Читати далі
1 Лютого 2023р.

Карта побиту для українців, які заїхали після 24 лютого 2022 року

Для українців, які заїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року, є гарні новини – у спеціальний законопроєкт – Ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, внесені зміни, які стосуються подання заяви на карту побиту.   Про них – далі.   Що таке «карта побиту» й чому її […]
Читати далі
31 Січня 2023р.

Як отримати вищу освіту у Британії учасникам програми Home for Ukraine

Навчання у британських навчальних закладах – заповітна мрія для багатьох українців. Тривалий час ця «опція» була доступною для громадян України, які мали великі статки. Але тепер подати заяву на навчання у вишах Британії може кожен українець, який заїхав до країни за програмою Home for Ukraine. Але, як завжди, є певні нюанси, які потрібно врахувати.   […]
Читати далі

Гарячі вакансії

4400-6800 €
Чоловіча
02.02.2023
Канада, Саскачеван
1 вакансія
2000-3600 €
Чол./Жін.
02.02.2023
Канада, Саскачеван
1 вакансія
2000-3000 €
Чол./Жін.
31.01.2023
Англія, Лондон
1 вакансія
1500-2000 €
Чол./Жін.
17.01.2023
Англія, Ширбрук
1 вакансія