Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Нові правила перетину кордону з дітьми

робота за кордоном

Виїзд за кордон з дітьми є однією з актуальних тем і надалі. Якщо ви бажаєте отримати детальну інформацію про правила перетину кордону та можливість виїзду дитини віком 16 років за межі країни без супроводу батьків, ми радимо продовжити читати.

 

Зміни в підході до виїзду дітей у 2023 році

 

Законодавство містить чіткі положення, які визначають обов’язкові умови для виїзду дітей:

  • Діти повинні бути супроводжені одним із батьків, при цьому необхідно мати свідоцтво про народження дитини. Важливо підкреслити, що під час воєнного стану не потрібна нотаріальна згода другого батька.
  • Інші родичі, такі як бабуся, дідусь, мачуха, вітчим або повнолітній брат чи сестра, також можуть супроводжувати дитину. У такому випадку необхідно мати свідоцтво про народження дитини та документ, що підтверджує родинні зв’язки (необов’язково нотаріально завірений).
  • Якщо дитина супроводжується особою, яка не є родичем, така особа повинна мати письмову заяву одного з батьків (завірену органом опіки), свідоцтво про народження дитини та документ, що підтверджує її особу.

Зверніть увагу! З 16 років дитина може самостійно виїжджати за кордон без дозволу батьків. Це правило залишається незмінним, незалежно від воєнного стану.

Незалежно від того, чи дитина подорослішає з дорослими, чи самостійно вирушає за кордон, важливо подбати про її здоров’я. Найкращим рішенням є оформлення медичного страхового поліса, щоб мати впевненість у наданні медичної допомоги вашій дитині під час перебування за кордоном.

 

Обмеження щодо перетину кордону дитиною

 

Один із батьків може заборонити дитині виїжджати з України. Для цього необхідно звернутися до Адміністрації Держприкордонслужби та додати засвідчений нотаріусом бланк, який свідчить про незгоду на виїзд дитини.

 

Корисні контакти

 

У разі виникнення питань щодо конкретної ситуації громадяни можуть звернутися на гарячу лінію Державної прикордонної служби України за такими номерами телефонів:

  • 1598 для дзвінків з території України (лінія безкоштовна);
  • +38 (044) 527-63-63 для дзвінків з-за кордону (згідно з тарифами оператора зв’язку).

Більше новин у  VIBER, TELEGRAM, INSTAGRAM, FACEBOOK. Підписуйтесь на нас!

 

Останні новини

робота за кордоном
8 Червня 2023р.

Де й як українці зможуть обміняти паспорт за кордоном?

Після тривалого періоду війни, багато українців були змушені переселитися за кордон як біженці. Одні з основних проблем, з якими вони стикаються, – це обмін та отримання паспорта. Однак для українських громадян, які перебувають за кордоном, були створені спеціальні сервіси, де вони можуть розв’язувати різноманітні питання, пов’язані з документами. Давайте розглянемо країни, де громадяни України можуть […]
Читати далі
робота за кордоном
7 Червня 2023р.

Проблеми з орендою: чому українцям важко зняти квартиру в Польщі

Дедалі частіше поляки відмовляють у здачі житла в оренду українцям, а також висловлюють занепокоєння щодо цього питання. Зараз у Польщі приблизно 200 тисяч біженців з України мають можливість самостійно орендувати житло на ринкових умовах, переважно у великих містах. Однак ця оцінка є консервативною, і насправді кількість може бути більшою. Проблема полягає в тому, що поляки […]
Читати далі
робота в ЄС
6 Червня 2023р.

Як українці платитимуть податки в ЄС, якщо вони працюють віддалено

Питання щодо скасування виплат для українців, які отримали статус тимчасового захисту в ЄС і продовжують виконувати роботу в Україні дистанційно, є актуальним. Багатьох цікавить, чи можуть ці виплати бути припинені, оскільки у них є джерело доходу з України.   Куди і як платити податки українським біженцям   За поширеним стереотипом, біженець, який отримує тимчасовий захист […]
Читати далі
робота за кордоном
6 Червня 2023р.

Латвія подовжить виплат українським біженцям

  Українським біженцям, які шукають притулок у Латвії, продовжено виплати за розміщення до кінця 2023 року. Відповідні зміни в законодавство ухвалив Сейм Латвії 1 червня. Це рішення гарантує, що українці, які шукають укриття від конфлікту, не залишаться безпритульними. Хоча неурядові організації пропонували продовжити програму допомоги до березня 2024 року відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий […]
Читати далі

Отримуйте нові вакансії

Отримуйте добірку безкоштовних вакансій прямо на телефон

Гарячі вакансії

900-1100 €
Чол./Жін.
28.05.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
3600-5000 €
Чол./Жін.
11.05.2023
Англія, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4200-4500 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Варшава
1 вакансія
3400-4000 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія