Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Міні-джоб в Німеччині: що це таке

вакансії німеччина

Головна мета українця, який прибуває до Німеччини – знайти роботу на повний робочий день із гідною оплатою.

Але через низький рівень знання мови чи брак пропозицій, які людині дійсно подобаються, пошуки роботи припиняються.

Їм на зміну приходять «підробітки». В Німеччині їх називають «міні-джоб».

Давайте детальніше розберемося із цим поняття та з’ясуємо, які податки ви маєте сплатити в цьому разі.

 

Міні-джоб: що це таке

 

Це робота з неповною зайнятістю. Ви можете працювати декілька годин на день чи присвятити проєкту кілька тижнів, чи місяців.

Оплата, яку ви можете отримати в цьому випадку – 520 євро на місяць.

 

Види міні-джоб

 

Є два типи роботи із неповною занятістю:

  • перший: це проєкти, які передбачають виконання завдань на певну суму. Наприклад, 520 євро на місяць, й 6240 євро – на рік. Більше цієї суми вам не заробити. Якщо в якийсь місяць ви отримали на 20-30 євро більше, то наступного місяця ви отримаєте меншу суму. Розмір цієї виплати включає також разові виплати – премії або гроші на відпуску;
  • другий: це короткострокова зайнятість. Це означає, що ви будете працювати не більше 3-х місяців по 5 годин на тиждень. При цьому розмір зарплатні не має значення.

Обидва варіанти підходять студентам, пенсіонерам чи тим, хто хоче поєднувати роботу та турботу про родину.

 

Які компанії пропонують міні-джоб

 

Це різноманітні підприємства, де потрібні прибиральники, працівники на кухні чи люди, які будуть розставляти товари на полицях складів, крамниць тощо.

Можна знайти таку роботу й в IT-сфері чи маркетингу, але ті види робіт, які не пов’язані із глибоким знанням німецької мови.

 

Які переваги у тих, хто обрав міні-джоб

 

Перша перевага – вільний час. Ви працюєте всього кілька годин на день.

Друга – можливість отримати відпустку, яка оплачується.

Третє – можливість отримати певну суму грошей. Нижче неї роботодавець не має права платити. Це буде порушенням закону й веде до штрафів.

 

Які соціальні внески потрібно сплатити

 

Якщо ви обрали неповну зайнятість, то ви звільняєтесь від сплати внесків за страхування та сплат до пенсійного фонду.

Але врахуйте той момент, що страхування повинно бути у кожної особи, яка проживає у Німеччині. Тому вам потрібно шукати інші способи оплати медичного страхування.

Щодо відрахувань до пенсійного фонду, то ви маєте попередити роботодавця, що ви не збираєтесь сплачувати їх. Інакше він заплатить їх, й розмір вашої зарплатні трошки зменшиться.

Але перевага в цій ситуації, що ви зможете розраховувати на невеликі пенсійні виплати, якщо залишитись в Німеччині надовго. Детальніше про всі ці нюанси можна дізнатися на сайті, де безкоштовно надаються консультації з пошуку роботи українцям.

 

Скільки податків потрібно сплачувати

 

У разі неповної зайнятості на постійній основі податок за вас сплачує роботодавець. Це 2% від місячної виплати.

Якщо ви обрали працю на певний час на конкретному проєкті, то роботодавець обирає формат сплати податків. Це може бути:

  • визначена податкова ставка – 25% від розміру вашої місячної виплати;
  • індивідуальна картка – податок залежить від суми, яку ви заробили. Якщо ви отримуєте суму менше тієї, що оподатковуються, то роботодавець звільняється від сплати податків.

Всі ці моменти варто обговорити із роботодавцем перед тим, як укласти трудову угоду. Більше інформації з цього питання можна дізнатися із цієї статті.

 

Чи можна мати кілька міні-робіт

 

Так, можна.

Але якщо сума, яку ви отримуєте на місяць буде перевищувати 520 євро, чи у вас буде більше зайнятість, визначена законом, тоді це вже не буде міні-джоб.

Вам та вашим роботодавцям потрібно буде сплачувати податки за іншою системою.

Й до речі, якщо ви маєте основну роботу та ще плануєте взяти міні-джоб, то в цьому разі ви сплачуєте з міні-джоб податки за страхування та робите внески у пенсійний фонд.

Дозвіл на додаткову роботу ви маєте отримати від свого основного роботодавця.

 

Що буде із фінансовою допомогою від Job Center, коли я знайду роботу на неповний день

 

Перше, що вам потрібно зробити в цьому випадку, попередити Job Canter. Інакше ваші діє будуть тлумачитися, як протизаконні.

Друге – разом зробити точний розрахунок суми, яку ви будете отримувати від Job Center. Це залежить від типу фінансової допомоги, яку ви отримуєте.

Якщо ви отримуєте фінансову допомогу від Job Center, то її сума скоротиться, оскільки ви маєте право заробити лише 100 євро + 20% від заробленої суми.

Рахуємо: 520 євро – 100 євро = 420.

20% від 420 євро = 84 євро.

100 + 84 = 184.

Тобто, за цими правилами, ви можете заробити на місяць тільки 184 євро. Вся сума, яка перевищує цю відмітку, вираховується автоматично.

Якщо ви отримуєте фінансову допомогу, як безробітній, то ви не маєте права працювати більше, ніж 14 годин та 59 хвилин на тиждень.

Коли ви перевищуєте цей ліміт, то втрачаєте статус безробітної особи та отримуєте перегляд фінансової допомоги від Job Center. А все тому, що ви маєте право у статусі безробітного заробити лише 165 євро на місяць.

Якщо міні-джоб – не ваш варіант, й ви шукаєте роботу на повний день, дивиться актуальні вакансії на нашому сайті.

 

 

Останні новини

робота для українців
23 Березня 2023р.

Правила придбання ліків в Британії: кейс для українців

Коли ми знаходимося в країні певний час, то одним з ключових запитань стає: як й де купувати ліки, щоб поліпшити стан здоров’я? В Британії діють свої правила, які потрібно врахувати всім українцям, які приїхали до цієї країни за програмою HOME FOR UKRAINE, робочою чи туристичною візами.   Ліки за рецептом   В Британії є список […]
Читати далі
робота для українців
22 Березня 2023р.

Чому українці не хочуть жити в Польщі?

З початку війни в Україні до Польщі переїхало понад 2 млн українців, для яких створено комфортні умови для адаптації. Всі українці, які перетнули кордон після 24 лютого отримали статус тимчасового захисту, а з 1 квітня вони можуть подавати заяву на карту побиту (тимчасового). Але виявилося, що більшість українців не розглядають Польщу, як країну, де б […]
Читати далі
вакансії для українців
21 Березня 2023р.

Скільки грошей можна отримати у Канаді?

Всі українці, які приїжджають до Канади за програмою CUAET, можуть отримати фінансову допомогу від уряду. Який розмір допомоги та що треба для її оформлення, читайте далі.   Фінансова допомога   Всі українські біженці старше за 18 років, можуть отримати 3000 CAD, та 1500 CAD на кожну дитину. Якщо перевести цю суму у гривні, то отримуємо […]
Читати далі
Робота в Британії
20 Березня 2023р.

Як дістатитися до Британії зараз: поради українцям

Шлях від України до Британії – це квест для українців. Раніше можна було купити квиток на прямий рейс з України, й через декілька годин прибути до Туманного Альбіону. Зараз доведеться більш ретельно планувати свій маршрут. Але є декілька корисних порад, які зроблять шлях більш комфортним. Про них – далі.   На потягу до Польщі, а […]
Читати далі

Гарячі вакансії

4900-6000 €
Чоловіча
16.03.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4900-6000 €
Чоловіча
16.03.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4500-6200 €
Чол./Жін.
16.03.2023
Польща, Валбжих
1 вакансія
4500-5900 €
Чоловіча
16.03.2023
Польща, Валбжих
1 вакансія