Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Карта побиту для українців: як її отримати

робота для українців

З 1 квітня 2023 року всі українці, які заїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року мають право подаватися на карту побиту.

Саме ця посвідка подовжить легальне перебування українців у Польщі, та дозволить влаштовуватися на роботу у країні.

Але є певні нюанси, які слід врахувати.

 

Хто може подати заяву на карту побиту

 

Всі українці, які заїхали після 24 лютого 2022 року та отримали фінансовий ідентифікатор – PESEL UKR, можуть подати заяву на карту побиту. Такі заяви ми зустрічали у соцмережах.

Але все не так просто. Поки «зелене світло» отримали такі категорії:

  • українці, які працюють офіційно за умовою о праце або за умовою злецення, та сплачують податки із зарплатні у розмірі 3499 злотих. Якщо зарплатня нижча, відповідно сплата податків «не дотягує» до норми. Тому подаватися на карту побиту в цьому разі не можете;
  • українці, які виконують висококваліфіковану роботу. Це представники наукової сфери та IT;
  • українців, які зареєстрували власний бізнес у Польщі та сплачують всі необхідні податки.

Всі інші чекають на офіційну заяву стосовно подовження статусу UKR. Вже є інформація, що цей статус буде подовжено до 4 березня 2024 року, але вона ще не підтверджена офіційно!

 

Як подавати заяву на карту побиту

 

Заява подається воєводі за місцем проживання.

Якщо ви відповідаєте всім вимогам (кваліфікована робота, умова о праце чи злецення, власний бізнес), то ви отримаєте довідку на перебування у Польщі на 3 роки. В іншому разі – лише на один рік.

При цьому всі пільги, які ви отримували зі статусом UKR, залишаються. Мова про медичну допомогу, право на навчання та роботу. Також з картою побиту можна вільно пересуватися між країнами ЄС (без мобільних застосунків)

На пільгових умовах карта побиту оформлюється лише з 1 квітня до 24 серпня 2023 року. Далі – прийом заяв на карту побиту буде у стандартних умовах.

Відмова у карті побиту може бути в тому разі, якщо українець неправильно заповнив анкету чи надав неповний пакет документів.

 

Якщо ви плануєте подаватися на карту побиту за першим пунктом – офіційна робота, а ви її ще не знайшли, рекомендуємо переглянути вакансії на нашому сайті. Ми зібрали пропозиції від роботодавців з різних сфер, які влаштовують українців офіційно.

Й щоб першими дізнаватися про важливі новини, підписуйтесь на нас у VIBER, TELEGRAM, INSTAGRAM, FACEBOOK.

 

Останні новини

робота за кордоном
8 Червня 2023р.

Де й як українці зможуть обміняти паспорт за кордоном?

Після тривалого періоду війни, багато українців були змушені переселитися за кордон як біженці. Одні з основних проблем, з якими вони стикаються, – це обмін та отримання паспорта. Однак для українських громадян, які перебувають за кордоном, були створені спеціальні сервіси, де вони можуть розв’язувати різноманітні питання, пов’язані з документами. Давайте розглянемо країни, де громадяни України можуть […]
Читати далі
робота за кордоном
7 Червня 2023р.

Проблеми з орендою: чому українцям важко зняти квартиру в Польщі

Дедалі частіше поляки відмовляють у здачі житла в оренду українцям, а також висловлюють занепокоєння щодо цього питання. Зараз у Польщі приблизно 200 тисяч біженців з України мають можливість самостійно орендувати житло на ринкових умовах, переважно у великих містах. Однак ця оцінка є консервативною, і насправді кількість може бути більшою. Проблема полягає в тому, що поляки […]
Читати далі
робота в ЄС
6 Червня 2023р.

Як українці платитимуть податки в ЄС, якщо вони працюють віддалено

Питання щодо скасування виплат для українців, які отримали статус тимчасового захисту в ЄС і продовжують виконувати роботу в Україні дистанційно, є актуальним. Багатьох цікавить, чи можуть ці виплати бути припинені, оскільки у них є джерело доходу з України.   Куди і як платити податки українським біженцям   За поширеним стереотипом, біженець, який отримує тимчасовий захист […]
Читати далі
робота за кордоном
6 Червня 2023р.

Латвія подовжить виплат українським біженцям

  Українським біженцям, які шукають притулок у Латвії, продовжено виплати за розміщення до кінця 2023 року. Відповідні зміни в законодавство ухвалив Сейм Латвії 1 червня. Це рішення гарантує, що українці, які шукають укриття від конфлікту, не залишаться безпритульними. Хоча неурядові організації пропонували продовжити програму допомоги до березня 2024 року відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий […]
Читати далі

Отримуйте нові вакансії

Отримуйте добірку безкоштовних вакансій прямо на телефон

Гарячі вакансії

900-1100 €
Чол./Жін.
28.05.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
3600-5000 €
Чол./Жін.
11.05.2023
Англія, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4200-4500 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Варшава
1 вакансія
3400-4000 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія