Імміграція в Канаду ніколи не була простішою. Нарешті можна іммігрувати з низьким рівнем англійської без вищої освіти та в будь-кому віці. А все це через нову пілотну програму 2020-го року – Rural Immigration Pilot.
Ця програма наробила багато шуму ще в 2019 році. Та канадський уряд не оголошував нічого конкретного. Тепер же ми знаємо всі умови…
Пілотна імміграційна програма в Канаду
Rural Immigration Pilot – це пробна програма, яка буде діяти лише 5 років. Вона унікальна, бо для участі не потрібно мати вищу освіту чи досконало знати англійську. Щоб взяти участь в програмі вам потрібно знайти роботодавця, який готовий вас взяти на роботу. І все.
Канадський уряд запустив цю програму для того, щоб розвивати не лише мегаполіси, а й невеликі міста. У 2020-му році ця програма буде діяти в одинадцяти населених пунктах:
- Великий Садбери
- Норт-Бей
- Тіммінс
- Су-Сент-Марі
- Тандер-Бей
- Брандон
- Альтона
- Мус-Джо
- Кларешем
- Вернон
- Кутеней
Це означає що імміграція в Канаду за цією програмою, можлива лише в ці міста. В описі програми на офіційному сайті ви можете зустріти вимогу «заручитися підтримкою від спільноти». Але не хвилюйтесь. Під словом спільнота канадський уряд має на увазі місто.
Підтримка – це підтвердження від роботодавця, що він готовий вас взяти на роботу.
У всіх цих міст є свій сайт. На цьому сайті ви знайдете фотографії та багато корисної інформації про податки, зарплати, страхування і так далі. Але найцікавіше: там можна знайти вакансії.
Ось сайти деяких міст:
Як іммігрувати в Канаду?
Просто. Для участі у цій програмі вам потрібно:
- Закінчена шкільна освіта (обов’язковий мінімум). Звісно, вища освіта збільшить ваші шанси а отримання класної роботи. Але її відсутність вам не завадить взяти участь.
- Англійська мова – рівень IELTS 4.0 – 5.5. Так, раніше ми казали, що знання англійської не обов’язкове, але в умовах програми написано, що «рівень англійської повинен відповідати посаді». Тобто, якщо ви претендуєте на низько кваліфіковану посаду, то й хорошої англійської від вас вимагати ніхто не буде. І навпаки, менеджерам та керівникам потрібно підтвердити знання англійської на розмовному рівні.
- Наявність безперервного досвіду роботи 12 місяців за останні 3 роки. Наприклад, ви працювали поваром протягом останнього року. Тепер вам просто потрібно знайти вакансію повара в одному з цих міст і підтвердити свій досвід роботи.
- Гроші для переїзду (13 тис. канадських доларів для сім’ї з 3-х людей). Важливо, що в якості підтвердження можуть бути представлені документи про володіння нерухомістю, або іншим майном. Фінансові активи теж рахуються. Крім біткоїнів.
- Запрошення від американського роботодавця на роботу. Це запрошення має бути: в тій же сфері, що й ваш досвід роботи, постійним (сезонна робота не підходить), повна зайнятість (мінімум 30 годин в тиждень).
Офіційна інформація: Rural and Northern Immigration Pilot: who can apply?
Як буде проходити увесь процес?
Для початку, вам потрібно буде зв’язатись з міською владою міста. Вони розглянуть вас як кандидата на участь.
Важливо! Перед міською громадою ви повинні чітко пояснити, чому хочете іммігрувати саме в це місто.
Якщо ви їм піддійте, то вас повідомлять, і тепер ви можете подавати документи на постійне місце проживання.
Після, Федеральна служба Канади розгляне ваші документи. Якщо з документами проблем нема, то ви отримуєте статус «постійного жителя» (пмж).
Покрокова інструкція за посиланням тут.
А для тих хто хоче іммігрувати та працювати перевірена вакансія: РОБОТА В КАНАДІ НА ФЕРМІ SWINE TECHNICIAN MANITOBA