У Мережі почала ширитися інформація про те, що програма HOME FOR UKRAINE завершується.
Ця програма стартувала 18 березня 2022 року. Її мета – надати прихисток українцям, які втікають від війни.
За рік an entry visa to the UK (дозвіл на в’їзд) отримали понад 100 000 українців, а сама програма суттєво змінилася за цей час.
Й сьогодні багато експертів, сайтів новин та візових агенцій проговорили про завершення програми, причому із конкретною датою – 16 травня 2023 року. У своїх повідомленнях вони посилаються на сайт Британського уряду.
Й ми також вирішили розібратися в цьому питанні.
Звідки взялася конкретна дата завершення програми HOME FOR UKRAINE?
На разі у Британії діє три програми для українців, які бажають переїхати до Британії через війну в рідній країні:
- HOME FOR UKRAINE: коли вам потрібно знайти спонсора, який дозволить вам жити в його квартирі чи будинку мінімальний термін – 6 місяців. Спонсорами можуть бути громадяни чи резиденти Британії, українці, які самі заїхали за програмою HOME FOR UKRAINE, але вони мають бути вашими найближчими родичами;
- FAMILY UKRAINE SCHEME: якщо серед ваших родичів є резиденти Британії, то ви можете приїхати до Британії, оскільки бажаєте возз’єднатися із родиною;
- ПРОГРАМА ПОДОВЖЕННЯ ПЕРЕБУВАННЯ УКРАЇНЦІВ: нова програма, розроблена для українців. Для участі в ній не потрібен спонсор чи родич-резидент Британії. І саме в межах цієї програми й фігурує та сама дата – 16 травня 2023 року.
Розбираємося далі.
Програма подовження перебування українців: головні умови
Ця програма розроблена ля українців, які бажають подовжити термін перебування в Британії.
Але подати заяву на участь можуть:
- ті українці, які вже мали дозвіл на перебування у Британії, який отримали у період з 18 березня 2022 року до 16 травня 2023 року;
- ті українці, які мали дозвіл на перебування у Британії, й термін цього дозволу був вичерпаний 1 січня 2022 року чи пізніше.
Ось звідки ця дата – 16 травня 2023 року. До речі, дозвіл на перебування у Британії в цьому разі можна отримати не лише за програмою HOME FOR UKRAINE, а через те, що ви навчаєтесь у місцевих вишах чи ви отримали робочий офер від британської компанії.
В усіх випадках можна подати заяву на подовження перебування у Британії.
Що ще треба знати про цю програму?
1 – Подання заяви на участь у програмі подовження перебування українців – безкоштовна.
Але, як зазначається на сайті Британського уряду, потрібно ретельно все обдувати, оскільки після подання заяви на участь у цій програмі, ви не зможете подати заяву на участь в іншій.
2- Час, який ви перебуваєте у Британії, за цією схемою, він не зараховується у термін, необхідний для отримання статусу резидента. Мова про 5 років, проведених на території країни.
3 – Ця програма надає більше повноважень для тих, хто отримав візу сезонного працівника. Раніше українцям не можна було змінити цей тип візи. Тепер є нова схема, яка дозволяє це зробити, якщо ви відповідаєте двом критеріям, зазначеним вище (з термінами отримання дозволу на перебування в Британії).
4 – За цією схемою можна навчатися, працювати та отримувати фінансову допомогу від держави.
5 – Подавати заяву можуть як українці, які відповідають критеріям, так і їхні найближчі родичі:
- дружина | чоловік | громадянський партнер;
- діти у віці до 18 років;
- батьки (для тих, хто молодше за 18 років).
Термін перебування у Британії за цією програмою – 3 роки.
Подати заяву можна онлайн, а потім потрібно записатися та прийти на прийом у відділ Британської служби видання віз та громадянства.
Ось така інформація.
Слідкуйте за новинами на нашому сайті, а також підписуйтесь на наш VIBER, TELEGRAM, INSTAGRAM та FACEBOOK, щоб розбиратися у всіх новинах про життя та роботу за кордоном.