Щоб дістатися до Британії за програмою Home for Ukraine, потрібно здійснити три кроки: 1) знайти спонсора; 2) подати заяву на an entry visa to the UK та отримати її; 3) дістатися до Британії.
У деяких виникають проблеми саме на останньому етапі.
Як діставалися до Британії раніше
Кілька місяців тому українці могли дістати безкоштовні квитки до Британії від Wizz Air.
Компанія розміщувала на сайті 10 000 квитків для українців, які втікають від війни.
Але дістати безкоштовний квиток було непросто. Потрібно було «ловити» його з перших хвилин акції, й обирати те, що є у наявності.
Багато українців бронювали квитки на напрями, які їм не підходять зовсім. Й потім намагалися продати квиток. Але, за правилами авіакомпанії, це неможливо – щоб змінити ім’я та прізвище у квитку, треба було доплачувати 40-50 євро.
Певний час українцям допомагала благодійна організація Ukrainians in the UK. Вони купували квитки з Кракова та Варшави до Лондона. Але, на жаль, зараз ця організація вже не працює.
Як дістатися до Британії зараз
Найліпший спосіб – літак. Можна придбати квитки в компаніях Wizz Air та Ryanair. Бронювати квитки краще за 7-10 днів до вильоту.
Найбільш лояльні ціни на квитки за напрямами Краків – Лондон чи Варшава – Лондон, а для тих, хто летить до Шотландії, рекомендуємо подивитися квитки до Лідсу. Звідти можна дістатися до інших міст на потягу чи автобусі безкоштовно протягом 48 годин, якщо показати український паспорт та печатку у паспорті, яку ви отримали під час перетину кордону.
Які моменти потрібно врахувати, коли бронюєте квитки
Ручна поклажа. В літак можна взяти ручну поклажу, яка важить 10 кг. Вона входить у ціну квитка. При цьому розміри ручної поклажі не мають значення. Головне – вага. Вона не має перевищувати норму в 10 кг.
Валізи. У Wizz Air є дві категорії валіз – на 20 кг та на 32 кг. Актуальну ціну можна подивитися на сайті. Вона залежить від певного напряму.
Ryanair пропонує декілька тарифних планів, які передбачають додавання валізи на 10 та 20 кг. Ціна однієї валізи також залежить від обраного напряму.
Переліт з дітьми. У авіакомпанії діє одне правило: 1 дорослий = 2 дитини. Це означає, що одна доросла дитина не може полетіти із 3 чи 4 дітьми. Їй потрібен помічник, друг чи знайомий, який приєднається до їхньої групи. Інакше забронювати квитки на літак неможливо.
Ціна дитячих квитків. Компанія Ryanair «змушує» одразу купувати місця для дітей, яким менше, ніж 12 років. Вважається, що діти в цьому віці не можуть подорожувати самостійно. Вони мають летіти у супроводі дорослих, й сидіти поряд.
Щоб уникнути ситуації, коли дитина летить в одному кінці салону, а її супровід – в іншій, компанія змушує сплачувати за місця під час бронювання квитків.
Це плюс 7-10 доларів до вартості квитка на 1 особу. Врахуйте, будь ласка, цей момент.
Коректна інформація. Перевіряйте ім’я та прізвище кілька разів перед тим, як вписати їх у квиток, а потім ще 3-4 рази. Виправити помилку в особистих даних можна безкоштовно лише один раз.
Й коли бронюєте квиток для дітей, будьте уважні із віковими категоріями. Якщо помилитесь із категорією, то виправляти цю помилку доведеться лише із технічною підтримкою. Вони працюють тільки з понеділка по п’ятницю. І якщо у вас буде чек-ін (реєстрація на рейс) у суботу чи неділю, то ви не зможете її пройти через те, що обраний вік дитини та її вік у паспорті не збігаються.
Ця ключова інформація, яку слід врахувати, коли бронюєте квитки на літак.
Й одна важлива рекомендація від нас: перед тим, як вирушити до Британії, прогляньте вакансії.
Це можна зробити завчасно, щоб мати уявлення про ринок праці та ваші шанси влаштуватися там. Перебувати у спонсора можна мінімум 6 місяців, але може статися, що вам доведеться покинути його будинок чи квартиру раніше.