Зайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні.
З усіх питань звертайтеся
truework.info@gmail.com
+38 (096) 68-11-911
Назад до усіх новин

Автоматичний обмін даними між Україною та ЄС: що це означає для українців

робота для українців

В 2023 році Україна запроваджує автоматичний обмін фінансової та податкової інформації з податковими країнами Євросоюзу. Це означає, що всі гроші українців стають “прозорими”. Всі вітчизняні та іноземні податкові служби будуть знати про кошти українців.

Однак, не зовсім зрозуміло, коли саме цей обмін запрацює та які конкретні зміни він принесе громадянам України, які перебувають в країні та тим, хто перебуває в Європі.

 

Обмін інформацією між Україною та ЄС: ключові моменти

 

На початку 2023 року Україна розпочне автоматичний обмін фінансової та податкової інформації з країнами Європейського Союзу. Цей обмін зробить фінанси українців більш “прозорими”.

Відтепер про гроші українців зможуть дізнатися всі податкові служби – як вітчизняні, так і іноземні. Міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo розповідає, що зміниться для громадян України, які залишаються в країні, та тих, які перебувають у Європі.

Наразі український парламент ухвалив законопроєкт № 8131, який передбачає впровадження міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки. Закон набув чинності 28 квітня.

Згідно з законопроєктом, запроваджується Загальний стандарт звітності CRS для проведення комплексної перевірки фінансових рахунків, а також мінімальний термін у 5 років для зберігання первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності та документів, що стосуються обчислення та сплати податків. Законопроєкт також передбачає визначення перехідних правил для застосування стандарту звітності CRS та створення системи штрафів, що залежать від істотності порушення.

Обмін інформацією між податковими службами України та країнами ЄС – частина плану BEPS, який розробила організація ОЕС.

 

 

Коли відбудеться обмін інформацією

 

Обмін фінансовою інформацією між Україною та країнами Європейського Союзу, який стане доступним від початку 2023 року.

Цей обмін стосуватиметься всіх фізичних та юридичних осіб, включаючи ФОПів.

Обмін інформацією включатиме:

  • ім’я власника рахунку;
  • його дату народження;
  • адресу;
  • податковий номер;
  • номер банківського рахунку;
  • залишок на кінець року та загальну суму доходів від фінансових активів за звітний період.

Ця інформація стосуватиметься залишків готівки на рахунках, депозитів у банках та цінних паперів на інвестиційних рахунках.

 

Що ці зміни означають для українців

 

Новий законопроєкт впроваджує те, що українські банки будуть збирати дані про рахунки платників податків інших країн в Україні та передаватимуть їх українській податковій службі.

Потім ця інформація передаватиметься в податкові служби інших країн в залежності від статусу податкової резидентності.

Очевидно, що податкові органи зосередять свою увагу на українцях, які мають рахунки за кордоном з великою сумою залишку, здійснюють інвестиції в Європі та купують вартісні речі, наприклад, вілли або квартири у престижних районах ЄС.

Це стосується українських громадян та компаній, які мають за кордоном неврахований дохід, активи чи нелегальний бізнес, які не декларують в Україні та не сплачують з них податки.

Якщо ж людина чи компанія не має жодного майна та доходів за кордоном, то їх новий закон не торкнеться.

У цілому, метою цього заходу є зробити фінансові операції українців більш прозорими та зменшити можливість ухилення від сплати податків.

 

Важливий нюанс

Важливо: кошти на рахунках фізичних осіб-резидентів України, що не перевищують 250 тисяч доларів або 10 мільйонів гривень на рахунках в іноземних банках, на 31 грудня 2023 року, будуть автоматично легалізовані.

Податкова служба не перевірятиме джерела походження цих коштів та сплату податків, навіть якщо отримає інформацію про них від своїх іноземних колег.

За порушення цього правила особам, які не декларували свої доходи, загрожує штрафна санкція, яка залежить від типу несплаченого податку, суми та навмисності такої несплати.

Штраф для юридичної особи або ФОПа може сягати 25-50% від суми несплаченого грошового зобов’язання. Затримка зі сплатою податкового боргу до 30 календарних днів включно наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання призведе до штрафу у розмірі 10% погашеної суми, а затримка більше ніж на 30 календарних днів – 20%.

Автоматичний обмін інформацією між країнами має бути запроваджений в липні 2023 року. Перший обмін може відбутися у 2024 році за перший звітний період з 1 липня 2023 року по 31 грудня 2023 року. Україна надішле інформацію іншим країнам-учасникам протягом півроку у 2024 році. Оскільки інші країни-учасники CRS збирають інформацію з початку 2023 року, є велика ймовірність, що Україна отримає дані за весь 2023 рік.

Як вам такі новини та зміни?

Обговоримо цю статтю у VIBER, TELEGRAM, INSTAGRAM, FACEBOOK.

Нам цікава ваша думка!

 

Останні новини

робота за кордоном
8 Червня 2023р.

Де й як українці зможуть обміняти паспорт за кордоном?

Після тривалого періоду війни, багато українців були змушені переселитися за кордон як біженці. Одні з основних проблем, з якими вони стикаються, – це обмін та отримання паспорта. Однак для українських громадян, які перебувають за кордоном, були створені спеціальні сервіси, де вони можуть розв’язувати різноманітні питання, пов’язані з документами. Давайте розглянемо країни, де громадяни України можуть […]
Читати далі
робота за кордоном
7 Червня 2023р.

Проблеми з орендою: чому українцям важко зняти квартиру в Польщі

Дедалі частіше поляки відмовляють у здачі житла в оренду українцям, а також висловлюють занепокоєння щодо цього питання. Зараз у Польщі приблизно 200 тисяч біженців з України мають можливість самостійно орендувати житло на ринкових умовах, переважно у великих містах. Однак ця оцінка є консервативною, і насправді кількість може бути більшою. Проблема полягає в тому, що поляки […]
Читати далі
робота в ЄС
6 Червня 2023р.

Як українці платитимуть податки в ЄС, якщо вони працюють віддалено

Питання щодо скасування виплат для українців, які отримали статус тимчасового захисту в ЄС і продовжують виконувати роботу в Україні дистанційно, є актуальним. Багатьох цікавить, чи можуть ці виплати бути припинені, оскільки у них є джерело доходу з України.   Куди і як платити податки українським біженцям   За поширеним стереотипом, біженець, який отримує тимчасовий захист […]
Читати далі
робота за кордоном
6 Червня 2023р.

Латвія подовжить виплат українським біженцям

  Українським біженцям, які шукають притулок у Латвії, продовжено виплати за розміщення до кінця 2023 року. Відповідні зміни в законодавство ухвалив Сейм Латвії 1 червня. Це рішення гарантує, що українці, які шукають укриття від конфлікту, не залишаться безпритульними. Хоча неурядові організації пропонували продовжити програму допомоги до березня 2024 року відповідно до Директиви ЄС про тимчасовий […]
Читати далі

Отримуйте нові вакансії

Отримуйте добірку безкоштовних вакансій прямо на телефон

Гарячі вакансії

900-1100 €
Чол./Жін.
28.05.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія
3600-5000 €
Чол./Жін.
11.05.2023
Англія, Бельсько-Бяла
1 вакансія
4200-4500 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Варшава
1 вакансія
3400-4000 €
Чол./Жін.
06.04.2023
Польща, Бельсько-Бяла
1 вакансія