Пошук роботи за кордоном

Знайдіть найкращу роботу за кордоном серед найбільшої кількості пропозицій в Україні

Трудовий договір для роботи в Польщі

Трудовий договір в Польщі – найважливіший документ для будь-якого заробітчанина. Без цього документу ваші права залишаються незахищеними, а обов’язки нечіткими. На важку працю, обман чи трудове рабство жаліються ті, хто не має, або не прочитав трудового договору.

 

Umowa o pracęщо це?

«Umowa o pracę», «Umowa zlecenia», «Umowa o dzieło» – це різні види трудового договору в Польщі. Кожен з цих документів моє різні переваги та недоліки, але суть в них одна. Ці документи чітко визначають ваші права та обов’язки, та обов’язки вашого роботодавця.

Umowa o dzieło – це договір на виконання певної роботи в Польщі. Наприклад, на будівництво будинку. Оплата за таким договором відбувається лише за результат роботи, а не за процес. Щомісячні виплати не передбачені, а мінімальна зарплата не визначена законом.

Umowa zlecenie – договір на доручення якоїсь роботи. Цей договір передбачає оплату праці незалежно від того, чи приведе це до конкретного результату. Договір дозволяє працювати в Польщі до 6 місяців, оформляти дозвіл на роботу не потрібно.

Umowa o pracę – найкращий для працівника договір. За договором роботодавець надає  відпустку, оплачує лікарняні, сплачує податок і так далі. Umowa o pracę може укладатись на короткий термін для сезонної роботи, на пробний період, довгостроково та на невизначений термін.

Ознаки легального трудового договору

  • Договір повинен бути в двох екземплярах. На польській мові, бо ви будете працювати в Польщі. Українською або російською мовою – мовою, яка зрозуміла для вас, майбутнього працівника.
  • Обов’язково має бути вказана дата та місце укладання
  • В трудовому договорі має бути вказане місце роботи та графік, вид зайнятості
  • Саме в трудовому договорі прописується зарплата, премія, бонуси, вирахування і порядок її виплати
  • В цьому документі ви повинні побачити свої особисті дані (як мінімум, правильні ІПП та паспортні дані) і дані роботодавця.

Зверніть увагу! Якщо ви вже почали працювати, та договір не укладали, зберігайте всі переписки з роботодавцем: смс, електронна пошта, соц. мережі і таке інше… Коли ваш роботодавець захоче вас обманути, ви будете мати хоч якесь підтвердження його слів.

 

Наші партнери: